19.07.2018

У РАЙОНІ АКТИВНО ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ РЕФОРМА «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА»

Голова районної державної адміністрації Сергій Ільченко, перший заступник Наталя Гречановська, керівники структурних підрозділів 19 липня 2018 року взяли участь у селекторній нараді ОДА.

Першим на порядку денному було розглянуто питання  про стан впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної освіти «Нова українська школа» (проведення державних закупівель засобів навчання та обладнання) та її фінансування.

Очільником району ще з 2017 року започатковано проект по облаштуванню освітніх закладів сучасною технікою та меблями. Одна зі шкіл – Шабська гімназія, уже минулого навчального року взяла участь у пілотному проекті «НУШ». Тепер до цього долучаться й усі інші школи.

За інформацією відділу освіти, науки, молоді та спорту, відповідно до постанови КМУ від 04.04.2018 року № 237 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», на загальноосвітні заклади Білгород-Дністровського району, де є початкові класи, надано субвенцію у сумі 1534,8  тис. грн., з них: закупівля дидактичних матеріалів для учнів початкових класів – 594,6 тис. грн., закупівля  сучасних меблів для початкових класів – 532,8 тис. грн., закупівля комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів - 407,4 тис. грн.

Відповідно до п. 4 зазначеної Постанови, здійснено розподіл коштів для закладів, розташованих у районах – 90% за рахунок освітньої субвенції. У свою чергу районним відділам освіти необхідно здійснити співфінансування з місцевого бюджету  для придбання сучасних меблів, комп’ютерного обладнання та відповідного мультимедійного контенту у розмірі 10%.

З 1 вересня 2018 року розпочнуть роботу 14 перших класів загальноосвітніх навчальних закладів району, в яких навчатиметься 201 учень. На сьогодні уже проведена наступна робота: відбулися тендерні закупівлі на комп’ютерне обладнання, а саме: 14 ноутбуків для перших класів; відбулися тендерні закупівлі на шкільні меблі, а саме: 201 шкільна парта та 201 стілець з натурального дерева; замовлено 14 принтерів БФП, 14 шкільних стінок для дидактичних матеріалів та одягу; 14 столів та 14 стільців для вчителів; 14 проекторів та 14 екранів; 14 шкільних дошок; 14 стендів з національною символікою.

«Вже неодноразово наголошувалось, що забезпечення гідних умов для підростаючого покоління та молоді – це наше пріоритетне завдання. А тому ми будемо продовжувати роботу у даному напрямку, аби наші діти мали все найкраще», - резюмував Сергій Ільченко.