22.05.2019

За ініціативи голови районної державної адміністрації Сергія Ільченка спільно з громадською спілкою «Всеукраїнська Аграрна Рада» 22 травня 2019 року відбулась координаційна нарада на тему: «Про підготовку до збору врожаю ранніх зернових та зернобобових культур 2019 року».

На захід були запрошені керівники і спеціалісти сільгосппідприємств, фермерських та приватних господарств району, представники  Білгород-Дністровського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області,  Білгород-Дністровського відділу поліції ГУНП  в  Одеській області, банківських установ.

Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Наталя Смертенюк відкрила засідання та підкреслила важливість проведення подібної наради, з метою ознайомлення зі змінами у чинному законодавстві, обміну досвідом та отримання консультативної допомоги.

Начальник відділу з питань рослинництва, тваринництва та екологічних питань Максим Тіманкін поінформував про підготовку господарств району до збирання ранніх зернових та зернобобових культур в умовах 2019 року.

Як зазначив доповідач, згідно з робочим планом збирання сільськогосподарських культур за  всіма категоріями господарств, хліборобам району потрібно зібрати ранніх зернових та зернобобових культур на  площі 61157 га, в тому числі: озимої пшениці – 30106 га; озимого ячменю – 15285 га; ярого ячменю – 8800 га; вівса  – 516 га; ярої пшениці – 350 га;  гороху – 6100 га. Крім того,  потрібно зібрати озимий ріпак на площі 15472 га. У поточному році на всій площі посіву озимих культур проведено підживлення мінеральними добривами, в більшості господарств посіви озимих  та ярих колосових культур оброблені гербіцидами і фунгіцидами.

Заступник начальника Білгород-Дністровського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області Олександр Чуханенко доповів з питання щодо дотримання пожежної безпеки під час збирання, зберігання та переробки врожаю сільськогосподарських культур у 2019 році.

Крім того, під час координаційної наради були розглянуті питання щодо техніки безпеки та уникнення травматизму при збиранні врожаю сільськогосподарських культур у 2019 році, перспектив та умов запровадження ринку землі в Україні, захисту інтересів аграрного сектору, змін в аграрному законодавстві 2019 року та ряд інших.

У ході проведення заходу учасники ставили питання до доповідачів та отримали  кваліфіковані роз’яснення.