28.05.2019

У РАЙОННІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВЕЛИ СЕМІНАР З ПИТАННЯ ОТРИМАННЯ СУБСИДІЙ ЗА НОВИМ ПОРЯДКОМ

 

У травні 2019 року за дорученням очільника району Сергія Ільченка, у районній державній адміністрації начальником управління соціального захисту населення та охорони здоров’я Галиною Карповою та працівниками структурного підрозділу було проведено семінар для уповноважених осіб сільських рад району з питання щодо нового порядку отримання субсидій.

Зокрема, на семінарі було розглянуто ряд питань, що стосувалися необхідності повторного подання документів, отримання субсидій при наявності боргу, монетизації пільг тощо.

Фахівцями управління були надані роз’яснення по кожному питанню.

 

Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комунальні послуги, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

 

Кому потрібно повторно звернутися з документами?

Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї. 

Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати. 

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. 

 

Чи можуть призначити субсидію на наступний період,  якщо є борг?

Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневі комунальні послуги не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні. 

Також не братимуться до уваги управліннями соціального захисту населення  та охорони здоров’я незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи до управління соціального захисту населення та охорони здоров’я.

 

 Чи буде монетизація пільг?

Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.

Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соціального захисту населення та охорони здоров’я, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.

 

Чи потрібно у жовтні звертатися до управління соціального захисту населення та охорони здоров’я, щоб оформити субсидію на зиму?

Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період – 2019-2020 роки – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімальної - 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії. 

 

 

За додатковою інформацією можна звернутися до управління соціального захисту населення та охорони здоров’я за адресую: м. Білгород-Дністровський, вул. Грецька, 24, І поверх.