25.03.2020

ВАЖЛИВО: Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації

По всій території України на 30 днів запроваджено режим надзвичайної ситуації. Таке рішення було прийнято сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України.

Такий режим, перш за все передбачає продовження усіх карантинних заходів до 24 квітня поточного року, зокрема у навчальних закладах країни. Єдина державна система цивільного захисту також переведена у режим надзвичайної ситуації.

Рішення КМУ про впровадження зазначеного режиму ґрунтується на виконанні визначеного плану боротьби із поширенням захворювання на COVID-19, а також на фактах виявлення хворих на коронавірус уже у 13 регіонах України та в столиці.

Крім того, додатково було вирішено:

  1. Облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації належним чином з обов’язковим медико-санітарним оглядом громадян та дезінфекцією транспортних засобів.
  2. На пунктах пропуску забезпечити роботу працівників та наявність технічних засобів МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби.
  3. Усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію.
  4. На місцевому рівні за участі відповідних соціальних служб надавати допомогу малозахищеним верствам населення, із залученням до надання допомоги громадських і волонтерських організацій.

 

Нагадуємо, у Білгород-Дністровському районі уже проведена робота по облаштуванню КПП «Старокозаче» приміщенням для медпрацівників та обсервації, а також забезпечено цілодобове чергування персоналу медиків.

Довідково: надзвичайна ситуація та надзвичайний стан – не тотожні поняття! Надзвичайний стан запроваджується Верховною Радою за поданням Президента України. У такий період права і свободи українців можуть бути обмежені, а держава може напряму управляти як державними, так і приватними компаніями. ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! ПРИ НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ ТАКІ ЗАХОДИ НЕ ЗАСТОСОВУЮТЬ!