11.01.2019

Вчимося дистанційно, або Як привести світило фізики на урок до села?

Наприкінці року чимало районів Одещини встигли похвалитися новими комп’ютерними класами у своїх школах. Комплекти обладнання для сотні кабінетів коштували обласному бюджетові 30 млн. гривень. Але разом із новим «залізом» школярі отримали й більш цінну можливість – вчитися дистанційно. Погодьтеся, якщо десь у селі немає фізика чи біолога, його можна привести на урок навіть з Одеси!

Такі можливості відкриває для учнів сільських шкіл програма дистанційної освіти «Вчитель+». Вона унікальна не тільки для області, а й для всієї України. Попри всі старання, на Одещині є певний дефіцит кадрів. За даними департаменту освіти й науки облдержадміністрації, не вистачає близько 600 учителів інформатики, фізики, математики, біології та іноземної мови. Такий кадровий голод характерний здебільшого для північних районів. А «Вчитель+» легко вирішує цю проблему.

«Це унікальна освітня програма, аналогів якій в Україні наразі немає. З її допомогою ми можемо забезпечити сільські школи і кожного учня особисто найкращими вчителями», — відзначає голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Сучасні класи, де кожен учень має окреме робоче місце, наразі повністю укомплектовують. Це не тільки комп’ютери, а й інтерактивна панель, проектор, швидкісний інтернет і wi-fi. Школярі не просто слухатимуть онлайн-лекцію далекого педагога, а будуть ставити йому запитання, наживо спілкуватися.

60 кращих учителів уже готові викладати. Перші дистанційні уроки з грудня транслюються з Рішельєвського ліцею. А в майбутньому навчання буде відбуватися також з Одеської академії неперервної освіти. Тут будуть готувати для участі в проекті і педагогів. До речі, з «Вчитель+» готові співпрацювати кандидат біологічних наук Володимир Немерцалов, відомий фізик Павло Віктор з Рішельєвського ліцею, який має 200 тисяч підписників на власному тематичному Youtube-каналі. Він приєднається до проекту восени, коли повністю відновиться після операції.  

Зараз механізм дистанційної освіти відпрацьовують у школах 7 районів. І, за словами голови області, протягом року «Вчитель+» охопить близько 60 навчальних закладів. «Жодних замін фізики на працю, тільки тому, що немає педагога! Технології дозволяють: якщо мрієш про знання – ти їх отримаєш, де б не жив», – вважає Максим Степанов.

Але на цьому освітні проекти не завершуються: область вже закупила і передає у школи з природничим ухилом сучасне обладнання для 51 кабінету фізики, хімії та біології. Такі собі лабораторії, де діти зможуть власноруч досліджувати і експериментувати.

Таким чином, не тільки першачки будуть включені в інтерактивне навчання завдяки Новій українській школі, а й старші учні. Матеріальна база шкіл дотепер так довго не оновлювалася, що інтернету було неважко завоювати час і увагу дітей. Але наука ще має чим здивувати! Головне – зробити знання доступними всім, хто хоче їх отримувати.