19.02.2021

Відбулося чергове засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби

19 лютого 2021 року під головуванням заступника голови Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Тетяни Домчинської проведено засідання районної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.

Альтернативна (невійськова) служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством. Право на альтернативну (невійськову) службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і вони належать до діючих релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 № 2066 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу».

На засіданні комісії було розглянуто заяви мешканців Білгород-Дністровського району про направлення на проходження альтернативної (невійськової) служби у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями та приналежністю до релігійної організації «Релігійний Центр Свідків Єгови в Україні».

Як зазначила головуюча комісії Тетяна Домчинська, дані заяви будуть опрацьовані додатково після підписання змін до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу. Це, в свою чергу, дозволить спростити систему розгляду питання про надання призовними комісіями відстрочок (звільнення) від призову на строкову військову службу.