29.05.2018

Відзначення Дня Європи у Білгород-Дністровському районі

У Білгород-Дністровському районі, під патронатом голови райдержадміністрації Сергія Ільченка, 26 травня 2018 року відбувся святковий захід з нагоди відзначення Дня Європи в Україні. Дана подія стала продовженням заходів, які розпочалися 19 травня з урочистого підняття Державного Прапору України та Прапору Євросоюзу.

Під гучні та урочисті звуки фанфар 26 травня у Середньовічній фортеці розпочалося святкування Дня Європи у Білгород-Дністровському районі.

Акцентуючи увагу на примноженні значення для українського народу, особливо молоді, святкування Дня Європи, очільник району у своєму вітальному слові підкреслив: «Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Для нашої молоді - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних досягненнях та інтересах. Святкуючи День Європи, ми підтверджуємо своє прагнення стати частиною  великої європейської сім’ї, а також  демонструємо, що бути повноправним членом Євросоюзу – це не тільки державна політика, а щире бажання українців. І цей вибір є вільним і усвідомленим!».

Головною подією свята стало проведення районного конкурсу «Дитяче Євробачення», в якому взяли участь виконавці та колективи не тільки Білгород-Дністровщини, а й інших районів області. Даний фестиваль був проведений у нашому районі вперше, а його мета -  розкриття юних талантів, підтримка обдарованої молоді, вивчення української національної культури та культур країн Європейського союзу. Фестиваль проводився у трьох номінаціях – «Вокальне мистецтво», «Хореографічне мистецтво» та «Інструментальне мистецтво».

Крім того, загальноосвітні заклади району взяли участь  у конкурсі на краще представлення країни Європейського Союзу. Діти кожної школи, одягненні у національні костюми держав, які вони демонстрували, змагалися за перемогу, пригощаючи гостей та журі свята традиційними стравами країн Євросоюзу, фольклорними виступами тощо.

За традицією під час проведення заходу усіх гостей пригощали козацьким кулішем, а малеча мала змогу поласувати солодкою ватою, взяти участь у різноманітних іграх та квестах.

Після підрахунку балів  проведених конкурсів, були оголошені результати.  У конкурсі «Дитяче Євробачення» переможцями стали:

у номінації «Вокальне мистецтво» - Магдалена Паскар,

у номінації «Хореографічне мистецтво» - зразковий ансамбль театру танцю  «Днєстр» (кер. С.Ростікова),

у номінації «Інструментальне мистецтво» - ансамбль гітаристів «До-мі-солька» (кер. С.Шутова).

За результатами конкурсу, проведеного серед шкіл району на презентацію країни Євросоюзу, перемогу здобули  Бритівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів спільно з районним ліцеєм «Пріоритет».

Організатори заходу вручили переможцям Дипломи голови районної державної адміністрації Сергія Ільченка та подарунки.

Голова райдержадміністрації Сергій Ільченко висловив вдячність колективам шкіл району та директорам навчальних закладів, які брали участь у святкуванні: районний ліцей «Пріоритет», Андріївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бритівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Випаснянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Випаснянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Козацька ЗОШ І-ІІІ ступенів, Крутоярівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Миколаївський НВК, Молозька ЗОШ І-ІІІ ступенів, Руськоіванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Старокозацький НВК, Староцаричанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шабська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Шабський НВК, Адамівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Бикізький НВК, Біленьківська ЗОШ І-ІІ ступенів, Вигінська ЗОШ І-ІІ ступенів, Випаснянська ЗОШ І-ІІ  ступенів, Краснокосянська ЗОШ І-ІІ ступенів, Карналіївська ЗОШ І-ІІ ступенів, Монашський НВК, Підгірненська ЗОШ І-ІІ ступенів, Розкішненська ЗОШ І-ІІ ступенів, Семенівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Софіївська ЗОШ І-ІІ ступенів, Чистоводненська ЗОШ І-ІІ ступенів, Приморська ЗОШ І-ІІІ ступенів; заступникам голови райдержадміністрації Наталі Гречановській та Альоні Шихалієвій, начальнику відділу культури Ірині Смоглі, т.в.о. начальника відділу освіти, науки, молоді та спорту Галині Карповій, директору районного центру позашкільної освіти Тетяні Окатовій, учасникам «Дитячого Євробачення»; делегаціям із Саратського, Арцизького та Татарбунарського районів, які знайшли змогу взяти участь у проведенні свята; працівникам Білгород-Дністровської районної адміністрації, які долучилися до організації і святкування Дня Європи та подарували дітям можливість продемонструвати свої таланти; усім гостям, які вболівали за учасників конкурсу; усім небайдужим людям до культурного розвитку нашого підростаючого покоління; та усім тим, хто особисто допомагав створити справжнє свято для нашої молоді.