12.08.2019

 Під головуванням Сергія Ільченка, за участі першого заступника Наталі Гречановської, керівників структурних та територіальних підрозділів, 12 серпня 2019 року відбулась щотижнева апаратна нарада.

На початку засідання грамотами голови райдержадміністрації нагородили фахівців Білгород-Дністровського РЕМу, які брали участь у відновленні електропостачання 4 серпня після стихійного лиха: Миколу Албу, Василя Крушницького, Ігоря Воронкова, Андрія Гажийського, Олександра Коваленка, Дмитра Кучеренка, Івана Ковальова, Олега Лаута.

«Негода завдала значних збитків в нашому районі. І всі ми розуміємо, що тільки завдяки злагодженій роботі бригад, майстрів виробничих дільниць, електромонтерів, вдалося відновити електропостачання у майже 20 населених пунктах. Ми вдячні фахівцям, яким доводилось працювати в авральному режимі, під час досить складних погодних умов. Завдяки їх роботі, в першу чергу, люди нашого району мають світло у своїх домівках», - зазначив Сергій Ільченко.

Під час проведення наради були детально обговорені питання щодо виконання бюджету, криміногенної ситуації в районі, підготовки закладів освіти до нового навчального року, роботи виконавчого комітету Семенівської сільської ради зі зверненнями громадян тощо.

Особливу увагу акцентували на питаннях ліквідації наслідків негоди. Як зазначив завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи Михайло Лаврик, в ніч з 03.08.2019 на 04.08.2019 року по Білгород-Дністровському району відбулось посилення північно-західного вітру до 15-20 м/с, пориви до 25 м/с, сильні дощі, гроза, місцями град. За даними ГМЦ Чорного та Азовського морів за добу випало 300 мм опадів, що складає майже річну норму.  В 20 населених пунктах району через сильну зливу та вітер до 25 м/с виникли обриви проводів електропостачання на лінії 10кВт та 0,4 кВт і загорання ТП. В районі с. Козацьке відбулось падіння 4 опор ВЛ 10 кВт, пошкоджено 150 м електромережі.

«В 10 населених пунктах сталося підтоплення. В селі Карналіївка рівень води в річці Алкалія та у ставку, який розташований на території сільської ради, піднявся на 2 м, підтоплено 120 присадибних ділянок мешканців, частина поля № 12 та пасовищ, що прилягають до Алкалії. На території Підгірненської сільської ради  рівень води піднявся на 2 м; в приватному секторі пастраждали 48 домів. Семенівська сільська рада: розмитий під’їзд до села Веселе, розмито дорожнє покриття на площі 30 м2 та стався провал ґрунту на узбіччі. На території Шабівської об'єднаної територіальної громади в 2 населених пунктах підтоплення. Саме значне підтоплення в селі Шабо (затопило значну територію, водним потоком заблокувало проїзд по вул. Центральній, пошкоджено будівлю по вул. Швейцарській, 29), Салгани (вул. Шевченко,37). У с. Красна Коса внаслідок негоди пошкоджений дах будівлі ЗОШ І-ІІІ ступенів на загальній площі 58 м. кв., стався обвал  стелі на площі 25 м2. Від підтоплення сильно постраждали і населені пункти Мологівської ОТГ та інших сільських рад», - зазначив у своєму виступі доповідач.

Протягом наступних днів було проведено розчищення водозливних канав в с. Випасне та часткове –  русла р. Алкалія в с. Великомар’янівка. Силами рятувальних служб (16 ДПРЧ  2 ДПРЗ) була проведена відкачка води з дренажного каналу с. Підгірне силами. Повністю відновлено електропостачання населених пунктів району.

Крім того, було наголошено, що мешканці, чиї будівлі постраждали від стихійного лиха, мають звернутися із письмовою заявою до сільських рад, де вони мешкають. Рішення про компенсацію пошкодженого внаслідок стихійного лиха майна приймається на підставі акту обстеження. Після реєстрації заяви,  утворена при сільській раді комісія в одноденний строк має здійснити обстеження об'єкта з виїздом на місце, а надалі передати акти до районної державної адміністрації.

Голова райдержадміністрації Сергій Ільченко доручив терміново провести роботу з сільськими головами, з метою активізувати та пришвидшити даний процес, аби люди змогли якнайскоріше отримати компенсацію.