21.03.2020

ЩЕ РАЗ ПРО ЗАХИСТ ДІТЕЙ: у райдержадміністрації пройшла онлайн-нарада

Головою районної державної адміністрації Ганною Яцишеною, зважаючи на посилення карантинних заходів по всій країні, було прийнято рішення про переведення працівників на дистанційну форму роботи та проведення нарад за допомогою сучасних телекомунікаційних технологій, про що ми уже інформували у попередніх публікаціях.  Завдяки цьому, орган влади продовжує свою діяльність та в межах своїх повноважень проводить подальші заходи по стабілізації ситуації в районні, створенню максимально комфортних умов для мешканців.

Зокрема, 20 березня поточного року шляхом Skype-конференції під головуванням Ганни Яцишеної  відбулась апаратна нарада районної державної адміністрації, у ході якої обговорили питання щодо виконання бюджету, здійснення соціально-правового захисту дітей вразливих категорій тощо. В онлайн-нараді взяли участь близько 20 осіб: як працівники районної адміністрації, так і сільські голови. Слід зазначити, що у такому форматі апаратна нарада пройшла вперше, проте дуже багато проблемних питань вдалося всебічно розглянути та прийняти відповідні рішення.

За інформацією начальника фінансового управління Наталі Гречановської, у період з 12 по 18 березня 2020 року надійшло до районного бюджету податків і зборів  2064,1 тис. грн. Проведено фінансування видатків у загальній сумі 5009,5 тис. грн. (загальний фонд).

Так,  оплата за спожиті бюджетними установами  енергоносії  склала 160,1 тис. грн.; медикаменти – 67,1 тис.грн.; продукти харчування – 110,0 тис. грн.; інші видатки на утримання бюджетних установ –  261,5  тис. грн.

Також були здійснені й виплати населенню у загальній сумі 133,0  тис. грн.:  придбання інсуліну для хворих на цукровий діабет – 96,7 тис. гривень;  грошова допомога дітям-сиротам – 3,6 тис. гривень; на поховання учасників бойових подій – 8,5 тис. гривень; компенсація фізичним особам  – 24,2 тис. гривень.

На утримання дошкільних навчальних закладів, Будинків культури та сільських клубів були надані субвенції та дотації сільським радам на суму 249,8 тис. грн.

Крім того, під час проведення онлайн-наради було детально розглянуто питання щодо здійснення соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі проведення профілактичної роботи з сім’ями, що опинились у складних життєвих обставинах, з якого доповіла директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Домчинська. Окремо торкнулися й питання щодо соціального квартирного обліку.

«Як уже неодноразово наголошувалося, для мене соціальний захист дітей є пріоритетним напрямком. Саме тому так часто ми проводимо виїзні заходи, комісії, наради, основною метою яких є захист дітей-сиріт та осіб їх числа, а також інших вразливих категорій. У своїй роботі ми будемо намагатися якомога більше допомагати кожному, хто цього дійсно потребує!», - підкреслила Ганна Яцишена після розгляду даного питання.

За результатами обговорення порядку денного наради, очільниця району надала ряд доручень. Зокрема, головам виконавчих комітетів сільських рад необхідно провести роботу щодо укомплектування штату соціальними працівниками, з метою посилення захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Також було наголошено – звернути увагу на дотримання інтересів дітей зазначених категорій стосовно отримання житла, в рамках державних програм, та належного ведення квартирного обліку.

Протягом апаратної заслухали й питання по організації діяльності Приморської загальноосвітньої школи. Останнім часом озвучувалися скарги, які стосувалися наявності сміття на території біля школи та небезпечних для дітей зон. Відреагувавши на такі скарги, очільниця району Ганна Яцишена поспілкувалась з директором закладу Вірою Колісніченко, яка запевнила, що пришкільну територію незабаром приведуть до належного стану. На даний час, усе сміття було вивезено, а небезпечні для дітей місце відгороджені.

У ході онлайн-наради голова райдержадміністрації Ганна Яцишена озвучила доручення й щодо створення робочої групи по перевірці стану виконання розпорядження про заборону регулярних та нерегулярних перевезень під час дії карантинного режиму, про роботу якої ми уже інформували громадян.

Нагадуємо: Закликаємо всіх небайдужих приєднатися до власного захисту і захисту оточуючих людей, та у разі, якщо ви стали свідками «нелегальних» перевезень, телефонувати до чергової частини відділу поліції за номером +38 (098) 138 6443,  а також на «пряму» лінію райдержадміністрації за номером (04849) 2-20-34, що працює з 8.00 до 15.00 з понеділка по п’ятницю.