24.03.2020

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ: у районі триває робота органів влади в умовах карантину

Протягом минулого тижня і до сьогодні районною державною адміністрацією проводиться масштабна робота щодо готовності району до можливого розповсюдження коронавірусу COVID-19. Очільниця району Ганна Яцишена особисто бере участь у засіданнях комісій, селекторних нарадах та робочих виїздах, пов’язаних із вирішенням наявних проблемних питань.

У попередніх матеріалах ми уже інформували населення про те, що на даний час існує  необхідність визначення пунктів обсервації, а також облаштування такого пункту і місця розміщення медичних працівників на КПП «Старокозаче» для функціонування тимчасового медико-санітарного посту.

Минулого тижня голова райдержадміністрації Ганна Яцишена здійснювала виїзд на територію пункту пропуску, щоб особисто оглянути тимчасові споруди, які можуть бути задіяні для даних цілей, оскільки власними силами у місцевої прикордонної служби вирішити дану проблему не було можливості.  Зважаючи на важливість ситуації, Ганна Яцишена  взяла під власний контроль організацію облаштування необхідних приміщень. За допомогою  голови Старокозацької ОТГ Вадима Бойка та керівництва митної служби на КПП «Старокозаче» були визначені та устатковані місця для обсервації та медперсоналу в найкоротші терміни.

На даному позаштатному тимчасовому медико-санітарному посту цілодобово за графіком  працюватимуть фахівці КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Білгород-Дністровської районної ради, а також повинні бути залучені представники відокремленого підрозділу міскрайонного відділу лабораторних досліджень.  Через певну проблематичність по визначенню спеціалістів підрозділу, які будуть знаходитись на пункті пропуску та для налагодження їх роботи у період карантинних заходів, головою райдержадміністрації було направлено звернення до Державної установи «Одеський ОЛЦ МОЗ України», в підпорядкуванні якого знаходиться вищезгаданий підрозділ, щодо забезпечення перебування представника під час діяльності тимчасового посту. Спеціалістами протягом дії карантинного режиму має здійснюватись контроль обстановки щодо коронавірусної інфекції на пункті пропуску «Старокозаче», а також проведення спільно з прикордонниками температурного скринінгу під час проходження паспортного контролю особами, що перетинають державний кордон.

«Перед нами стоїть дуже багато складних завдань, які ми маємо виконувати спільно. Сьогодні саме від нашої злагодженої роботи залежить здоров’я і життя людей, оскільки чим ретельніше ми підготуємось до можливих спалахів хвороби, тим менше негативних наслідків матимемо потім. Кожен з нас несе персональну відповідальність перед мешканцями нашого району, яких ми повинні захистити та убезпечити від загрози розповсюдження коронавірусної інфекції. Ще раз наголошую, що людей постійно потрібно інформувати про те, як їм захистити себе, проводити профілактичні заходи, надавати інформацію, куди вони можуть звернутися при підозрі захворювання. Зі свого боку ми також постійно оприлюднюємо матеріали про роботу комісій районної адміністрації, щоб жителі отримували об’єктивну інформацію з офіційних джерел і знали, які дії вчиняє влада, аби допомогти їм. Давайте боротися з проблемами разом, щоб максимально вберегти кожну людину!» - підкреслила Ганна Яцишена.

За рішенням районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Білгород-Дністровським місцевим відділенням екстреної медичної допомоги має бути обладнано спеціалізований  автомобіль, що буде проводити транспортування хворих та осіб з підозрою на коронавірус до місць обсервації та надання допомоги щодо їх лікування. На засіданні також було вирішено доручити керівникам закладів охорони здоров’я району розробити схему перспективного перепрофілювання медичних установ та відділень, у разі масового надходження хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену вірусом COVID-19.

Крім того, останніми днями, як головою райдержадміністрації, так і  спеціальною комісією здійснювались  виїзди, з метою проведення обстеження об’єктів, які попередньо визначені місцями обсервації та ізоляції. Таким чином, за результатами огляду 24 березня поточного року, комісією було погоджено один об’єкт на території Старокозацької ОТГ, що відповідає необхідним вимогам. На 25 березня заплановано виїзд комісії до Шабівської ОТГ, де будуть обстежені ще три приміщення для вищезазначених цілей.

Про подальшу роботу районної адміністрації у напрямку запобігання поширенню коронавірусу територією району буде висвітлено у наступних публікаціях.

 

НАГАДУЄМО: Ви можете звертатися до керівництва райдержадміністрації із письмовими зверненнями та надіслати їх поштою на адресу: 67700, м. Білгород-Дністровський, вул. Грецька, 24 або електронною поштою: bdnistrovsk@odessa.gov.ua. Крім цього, Ви можете звертатися на «гарячу» телефонну лінію райдержадміністрації за номером (04849) 2-20-34, яка працює щоденно, крім вихідних та святкових днів: понеділок–п’ятниця з 8:00 до 15:00 години, або на урядову «гарячу» лінію 1545, дзвінки на яку є безкоштовними.