23.03.2020

ЯК БОРОТИСЯ З КОРОНАВІРУСОМ: знову на порядку денному комісії з питань ТЕБ та НС

Статистика по захворюваності на коронавірус у світі, нові факти та дослідження, посилення карантинних заходів, - все це ставить перед  владою всіх рівнів, від державного до місцевого, безліч завдань щодо готовності до можливого розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19.

У зв’язку з цим, в районній державній адміністрації на чолі з Ганною Яцишеною 19 березня 2020 року пройшло засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Першочергово було розглянуто хід виконання плану протиепідемічних заходів по запобіганню занесенню й поширенню коронавірусу, який був затверджений рішенням комісії на попередньому засіданні.  Детально обговоривши всі проблемні моменти, що були виявленні протягом останніх діб, члени комісії прийняли рішення посилити контроль за дотриманням на підвідомчій території всіх вимог, визначених Урядом, зважаючи на посилення заходів боротьби з поширенням коронавірусу.

Голова райдержадміністрації Ганна Яцишена підкреслила, що в населених пунктах сільських рад та об’єднаних територіальних громад району особливо важливо здійснювати своєчасне проведення профілактичних заходів, а також очільниця району наголосила на необхідності активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням.

Ряд  доручень  за рішенням комісії було надано керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації, закладів охорони здоров’я, представникам правоохоронних органів.

У ході засідання були також прийняті соціально важливі рішення, зокрема стосовно надання допомоги одиноким та літнім людям, особам з інвалідністю в умовах самоізоляції. Організацію забезпечення необхідним таких категорій громадян здійснюватиме управління соціального захисту населення райдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування.

Окремо члени комісії розглянули досить актуальне на сьогоднішній день питання по визначенню місць ізоляції та обсервації  на території району. Ці пункти передбачаються для певних категорій громадян, у разі виявлення у них підозри захворювання, для здійснення медичного нагляду за ними.

Керівником району  Ганною Яцишеною було запропоновано провести комісійне обстеження  об’єктів, визначених, як пункти обсервації та ізоляції, і доручити організацію діяльності робочої комісії завідувачу сектору оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Михайлу Лаврику.

«Якщо існує загроза, що до нашого району може потрапити даний вірус, то ми маємо заздалегідь подбати про місця для медичного обстеження та тимчасової ізоляції громадян. Це не примха місцевої влади, а сувора реальність, яка є на сьогодні. Тому, починаючи уже з понеділка будемо спільно здійснювати огляд тих об’єктів, які відповідають вимогам для зазначених цілей», - прокоментувала Ганна Яцишена прийняте за її пропозицією рішення комісії.

Слід наголосити, що місця для обсервації та ізоляції мають відповідати переліку норм, таких, наприклад, як місце знаходження поза межами населених пунктів, наявність необхідних комунікацій, пожежна безпека тощо.

Значну увагу з боку керівництва райдержадміністрації буде приділено облаштуванню таких місць, а також приміщень для медперсоналу, на пункті пропуску «Старокозаче», оскільки саме прикордонна зона потребує більш пильного підходу до безпеки самих прикордонників та осіб, що перетинають кордон.

Ганною Яцишеною попередньо уже були здійснені виїзди до Старокозацької ОТГ, а з 23 березня такі виїзди відбуватимуться у складі комісії, про що ми надалі інформуватимемо населення району.