12.06.2018

Забезпечення прав дітей в об’єднаних територіальних громадах

12 червня 2018 року у Білгород-Дністровській районній державній адміністрації відбулася  робоча нарада на тему «Забезпечення прав дітей в об’єднаних територіальних громадах». У заході взяли участь: начальник відділу сімейних форм виховання Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики України Інна Гончарук, заступник начальника служби у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації Тетяна Гриневич, голова  районної державної адміністрації Сергій  Ільченко, заступник голови Альона Шихалієва, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Ірина Іванова  та уповноважені представники об’єднаних територіальних громад.

Учасники наради обговорили співпрацю служб у справах дітей райдержадміністрації з ОТГ та наголосили на необхідності активізації роботи кожної громади в питанні утворення відповідних структур в умовах децентралізації.

Інна Гончарук  зауважила, що територіальні громади повинні виступати тим соціальним утворенням, у рамках якого реалізуються повсякденні потреби та інтереси жителів певних територій,  та базовим осередком забезпечення прав дітей, їх благополуччя, безпеки та стабільності.

На сьогоднішній день  у Білгород-Дністровському районі проживає 15505 дітей, з них - 250 дітей знаходяться на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації. На території об’єднаних територіальних громад району проживає 308 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах; під опікою та в прийомних родинах виховується 135 дітей.

Розпочата робота покликана покращити  умови проживання дітей, забезпечити їх всебічний розвиток та гарантувати їх громадянські права.