14.03.2020

ЗАТИШОК ВЛАСНОГО ДОМУ: у районі планують придбати житло сиротам

Сьогодення диктує нам свої умови в усіх сферах життя, і, нажаль, не завжди люди можуть самостійно подолати ту чи іншу проблему, яка виникає.  Особливо це стосується категорій громадян, які волею долі залишились сам на сам у житті, - це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. Для очільниці району Ганни Яцишеної питання допомоги малозахищеним родинам, діткам, молоді є одним із найбільш вагомих та пріоритетних. Зокрема, велика увага приділяється придбанню житла для дітей-сиріт, житла для сімейних форм виховання тощо.

Головою райдержадміністрації Ганною Яцишеною 13 березня 2020 року спільно с робочою групою, до якої увійшли представники управління соціального захисту населення,  служби у справах дітей,  відділу містобудування та архітектури,  було здійснено виїзд до населених пунктів нашого району, з метою обстеження технічного стану приміщень житлових будинків для подальшого укладання договорів та їх придбання двом дітям-сиротами.

На даний час на законодавчому рівні закріплено порядок щодо надання та використання субвенцій з державного бюджету для забезпечення житлом, як сімейних форм виховання,  так і дітей-сиріт й осіб з їх числа. Крім того, визначено,  що грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення в прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці в межах області протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку.

Житлові приміщення,  які були обстежені комісією,  підібрані особисто майбутніми власниками. Голова райдержадміністрації та присутні оглянули загальні умови, наявність необхідних комунікацій,  щоб визначити придатність приміщень для проживання.

Керівник району Ганна Яцишена особисто поспілкувалась з господарями та звернулась до них із проханням за можливості залишити для потреб новосельців необхідне  облаштування.  Люди одразу ж відгукнулися на це і зазначили,  що деякі меблі – ліжка, шафи, пральну машину, плиту, доступ до інтернету,  а також й інші речі залишать безкоштовно. Ганна Анатоліївна подякувала за таку небайдужість до дітей-сиріт, які вступають у самостійне життя, а також висловила вдячність за підтримку і порозуміння

«Нам сьогодні дуже важливо подолати стереотипи, що влада закрита для людей. Хочу запевнити,  що завжди стоятиму на боці наших співгромадян,  захищати їх інтереси. Державою надано підтримку дітям, які залишились без батьків, і ми, як місцева влада, зробимо все, щоб вони отримали належне їм по праву житло. Після проведення обстежень  далі відбудеться уладення договору купівлі-продажу між дитиною-сиротою та продавцем  житлового будинку або квартири. Головна наша мета  - це недопущення порушення прав дітей-сиріт на гідні умови життя», - підкреслила Ганна Яцишена по завершенню робочого виїзду.

 ДОВІДКОВО: грошову компенсацію двом дітям-сиротам Білгород-Дністровського району надано, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання у  2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа». Забороняється використання коштів субвенції на оплату посередницьких послуг.