31.03.2020

ЖИТТЯ – НАЙГОЛОВНІША ЦІННІСТЬ

Голова районної державної адміністрації Ганна Яцишена з іншими причетними службами району 30 березня 2020 року приєдналась до онлайн-наради облдержадміністрації, яка пройшла під головуванням заступника керівника області Віталія Свічинського. У заході також взяли участь представники профільних департаментів ОДА, голови всіх райдержадміністрацій, керівники ОТГ, міські голови та очільники й працівники медичних закладів.

Як стало відомо у ході селекторної наради, в регіоні планується посилення заходів з недопущення розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19, що спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Особливу увагу було приділено питанню виділення та  використання коштів місцевих бюджетів на запобігання виникнення і поширення вірусу.

Керівники державних адміністрацій прозвітували про виконану роботу станом на кінець березня поточного року. В нашому районі за рахунок Програми створення і накопичення матеріальних резервів з районного бюджету на протиепідемічні заходи уже було виділено 100 тис. грн., проте, зважаючи на реальний стан речей, цієї суми не достатньо. З них на придбання засобів індивідуального захисту направлено 96,5 тис. грн., дезінфікуючих засобів – 3,5 тис. грн. За ці кошти уже придбано 14 л антисептику та 344 одноразових комбінезонів; ведеться процес закупівлі захисних масок, респіраторів FFP2, поліетиленових бахіл, оглядових рукавичок,  рукавичок типу «Бар’єр-екстра», багаторазових захисних окулярів, хірургічних шапочок, медичних фартухів ПВХ, а також додатково антисептичних і дезінфікуючих засобів. Керівництвом районної державної адміністрації і надалі буде проводитись робота по готовності усіх сфер району, в першу чергу  - медичної, до протидії поширенню хвороби.

«На сьогодні ситуація складається таким чином, що районний бюджет через брак ресурсів  не може перекрити всі потреби у забезпеченні лікарень, медичних працівників, центрів медико-санітарної допомоги. Але! Ми не будемо просто, склавши руки, чекати, що все обійде нас стороною. Сьогодні головним у боротьбі з коронавірусом є консолідація зусиль! Уже на даний час фінансова допомога надається не тільки з боку держави, а й з боку представників бізнесу, підприємців, органів місцевого самоврядування. І це – єдиний вихід: об’єднуватися, співпрацювати та допомагати один одному. Ми всі живемо тут, на цій землі зростають наші діти, тому не може бути байдужості до таких актуальних на даний час проблем. Давайте разом докладемо зусиль, щоб забезпечити усім необхідним місцеві госпітальні бази та допомогти вразливим категоріям мешканців району пережити ці важкі часи», - зазначила Ганна Яцишена при спілкуванні з іншими учасниками онлайн-наради від району.

Крім уже окреслених  питань,  на селекторній нараді обговорили стан виконання розпорядження обласної адміністрації «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території Одеської області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19», а також рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Нагадуємо, що районною державною адміністрацією уже здійснено ряд заходів, про які ми інформували раніше. За рішеннями районної комісії з питань ТЕБ та НС, керівництвом органу влади видавались розпорядчі документи щодо карантинних мір, а також було затверджено план протиепідемічних заходів на 2020 рік. З 18 березня поточного року були скасовані особисті прийоми громадян, а також більше половини працівників райдержадміністрації переведені на дистанційну форму роботи. Ті співробітники, які працюють безпосередньо в приміщеннях органу влади, проходять щоденний температурний скринінг та забезпечені антисептичними засобами. Крім того, обмежено відвідування адмінбудівлі громадянам без засобів індивідуального захисту.

Також при райдержадміністрації створена комісія з огляду об’єктів для визначення місць ізоляції та обсервації. До 25 березня було перевірено п’ять об’єктів на території району і визначено придатними два з них – терапевтичне відділення КНП «Старокозацька районна лікарня» та будівля акушерсько-гінекологічного відділення КНП «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня», що розташована в селі Шабо.

На одному із засідань комісії з питань ТЕБ та НС, що відбулось 26 березня, було прийнято рішення та затверджено план перепрофілювання ліжкового фонду КНП «Білгород-Дністровська ЦРЛ», у разі масових випадків захворювання на COVID-19.  На КПП «Старокозаче» забезпечено цілодобове чергування медичних працівників.

Окремо учасники наради обговорили план подальшої дезінфекції об’єктів житлово-комунального та соціального призначення. Станом на 30 березня поточного року в районі забезпечується систематичне проведення дезінфекції таких об’єктів, як під’їзди багатоквартирних будинків, зупинки, інші соціально-значущі приміщення. Зокрема, на території Шабівської ОТГ дезінфекцію здійснено уже двічі та планується в подальшому регулярно 1 раз на 5-7 днів; у Мологівській ОТГ ця процедура також проводилась уже два рази та в подальшому – один раз на два-три дні; Маразліївська та Старокозацька ОТГ також двічі проводили дезінфекцію на підвідомчих територіях, а в подальшому планують – раз на три-чотири дні; в інших сільських радах дана робота буде організована раз на два дні.  

«Всі питання, що були озвучені протягом селекторної наради, будуть взяті під особистий контроль на рівні району. Формального підходу до всіх протиепідемічних заходів просто не може бути. Ми працюємо не для «галочки» і не для надання звітів, а для того, щоб вберегти здоров’я і життя наших громадян. Тому все, що від нас залежить, ми будемо виконувати ретельно, чітко дотримуючись всіх норм та вимог», - резюмувала по завершенню онлайн-наради Ганна Яцишена.

Додатково зазначаємо, що за ініціативи очільниці району Ганни Яцишеної 31 березня планується проведення робочих зустрічей та нарад для вирішення питань щодо забезпечення необхідною технікою і засобами захисту лікарень й медперсонал, а також обговорення плану дій стосовно посилення протиепідемічних заходів в районі, про що ми будемо інформувати в подальшому.