09.02.2021

Зміни моделі прийому документів для призначення різних видів соціальних допомог розглянуто на щотижневій робочій нараді

Під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Тетяни Домчинської відбулася щотижнева робоча  нарада за участю керівника апарату райдержадміністрації Катерини Бошняк та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

На робочій  нараді прозвучали актуальні питання сьогодення, а саме питання  роботи служби у справах дітей райдержадміністрації щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання.

Як зазначила т.в.о. начальника служби у справах дітей Білгород-Дністровської райдержадміністрації Аліна Фадєєва, протягом 2020 року 30 дітям було надано статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опіку/піклування влаштовано 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У квітні 2020 року створено 1 прийомну сім`ю  та влаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування. Також протягом року довлаштовано до функціонуючого дитячого будинку сімейного типу 4 дітей-сиріт та 1 дитину довлаштовано до прийомної сім`ї на виховання та спільне проживання.  На даний час влаштування до сімейних форм виховання потребують 14 дітей. Наразі доповідач зазначив, що у Білгород-Дністровському районі успішно функціонує 9 прийомних родин та 4 дитячих будинків сімейного типу.

За підсумками доповіді, заступник голови райдержадміністрації поставила питання щодо кількості дітей, які потребують влаштування в розрізі кожної об’єднаної територіальної громади та наголосила на своєчасній роботі служб у справах дітей при сільських радах.

По другому питанню порядку денного було розглянуто інформацію щодо зміни моделі прийому документів для призначення різних видів соціальних допомог, житлових субсидій та пільг. По цьому питанню доповідала заступник начальника управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської райдержадміністрації Ольга Німачук, яка звернула увагу на новостворену програму „ULEAD з Європою” та розроблення «Моделі надання адміністративних послуг соціального характеру у центрах надання адміністративних послуг».  Програмний комплекс дозволяє забезпечити прийом первинних документів від громадян на призначення соціальних допомог, житлових субсидій, пільг в ОТГ за місцем їх проживання та передачі  їх в електронному  вигляді органам соціального захисту населення райдержадміністрацій, що суттєво спрощує і пришвидшує обмін та опрацювання інформації. Це також надає зручності для мешканців ОТГ, особливо віддалених  від районних  управлінь соціального захисту населення.        

Наразі Постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 № 1035 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” внесено зміни, які регулюють питання надання окремих адміністративних послуг соціального характеру.

            Вказаними змінами передбачено, що:

-          з 1 січня 2021 року припиняється  прийом заяв з необхідними документами від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, крім випадків надсилання їх поштою або в електронній формі;

-           до 1 березня 2021 року посадова особа виконавчого органу або ЦНАПу яка приймає заяву з необхідними документами, за наявності технічної можливості реєструє заяву та формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) і не пізніше  наступного робочого дня надсилає електронну справу відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення засобами електронного зв’язку через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог законів України;

-          з 1 березня 2021 року заяви з необхідними документами приймаються посадовими особами виконавчого органу або ЦНАПу виключно з формуванням електронної справи; після формування електронної справи, заяви з необхідними документами передаються відповідному структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у паперовому вигляді не рідше ніж раз на 2 тижні.

            Підбиваючи підсумки по цьому питанню, заступник голови Тетяна Домчинська також наголосила на своєчасному створенні відділів соціального захисту при сільських радах району та вжиття  заходів щодо налагодження роботи з прийому заяв від мешканців і активізації надання адміністративних послуг соціального характеру через ЦНАП.

Завершуючи робочу нараду, заступник голови райдержадміністрації надала ряд рекомендацій та доручень керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації.