20.01.2015

22 річниця про прийняття Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу»

22 роки тому, 26 січня, в Україні був прийнятий Закон «Про Державну контрольно-ревізійну службу». Відтоді наша служба стоїть на сторожі державних фінансів, виводить на чисту воду фінансові порушення і їхніх авторів і повертає незаконно витрачені кошти в державну скарбницю.

Для Держфінінспекції 2014 рік був непростим, але ревізори утримали високу планку у своїй роботі. Відрадно, що у складних фінансово-економічних умовах тривало подальше реформування Служби задля перетворення її в орган, спрямований на виявлення та попередження зловживань. За рік працівниками Інспекції виявлено порушень, які привели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 161 млн гривень, відшкодовано й повернуто в бюджет більше 64 мільйонів гривень, попереджено порушень тендерного законодавства на суму більше ніж 165 мільйонів гривень. Так, мова цифр прямо доводить, що Державна фінансова інспекція – вкрай важлива, потужна й необхідна установа.

Оцінку роботі Держфінінспекції 28 грудня 2014 року дала Верховна рада України, дозволивши тільки двом контролюючим органам серед багатьох інших проводити у 2015 році перевірки підприємств, установ та організацій – Державній фінансовій інспекції України та Державній фіскальній службі України.

Міністром фінансів Н.Яресько 26 грудня 2014 року визначені та затверджені Пріоритетні напрями роботи Держфінінспекції на 2015 рік, серед яких є підвищення ефективності роботи шляхом повноти відшкодування виявлених втрат держави; забезпечення контролю у пріоритетних для держави сферах національної безпеки і оборони та енергетики; планування роботи шляхом повноцінної переорієнтації на ризико-орієнтовний відбір об’єктів для здійснення державного фінансового контролю; подальший розвиток державного внутрішнього фінансового контролю відповідно до практики і стандартів Європейського Союзу шляхом виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС; протидія проявам корупції в органах Держфінінспекції, реалізуючи вимоги ухваленого антикорупційного законодавства.

Як бачимо, крапку в роботі ставити ще рано. На часі – подальший розвиток державного фінансового контролю, його модернізація, зміцнення у суспільній свідомості принципів законослухняності та відповідальності й водночас прогнозованості, зрозумілості та прозорості дій самих фінінспекторів, тобто формування сучасної контрольно-ревізійної культури.

Запорукою наших нинішніх та майбутніх успіхів є естафета поколінь, згуртованість колективу, громадянська мужність, високий професіоналізм та справжній патріотизм. Сподіваємося, що всі плани будуть втілені у життя, і Служба ще не один рік буде сторожити державні фінанси. Бажаю всім ревізорам відчувати гордість за ту справу, якій присвятили своє життя, міцного здоров’я, добробуту, професійних успіхів та здобутків на благо України!

 

Начальник Держфінінспекції

в Одеській області                                                                                      Сергій Конєв