09.10.2015

Пожежна небезпека пічного опалення та правила пожежної безпеки при використанні їх у побуті

З початком опалювального сезону кількість пожеж від пічного опалення збільшується. Неодноразовими є випадки, коли від таких пожеж гинули люди. Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні положень та інструкцій. Частіше за усе пожежі викликані використанням для розтопки легкозаймистої рідини, сушкою над тимчасовими пічами одягу, що у свою чергу призводить до пожежі, неправильна побудова печі та зберігання біля неї горючих рідин.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело.

Слід пам’ятати, що спорудження печей допускається будівельними нормами в житлових приміщеннях, що мають не більше двох поверхів. Кількість печей в будинку має бути мінімальним: одна піч на три приміщення на одному поверсі.  

            Димарі печей повинні чиститись від сажі:

1)      опалюваних приборів з періодичною топкою - один раз на 2 місяці;

2)      кухонних джерел, котелень, пралень, бань - 2 рази на місяць.

Причини пожеж та заходи їх попередження при експлуатації печей

            Пожежі можуть виникати і при несправності в печах чи неправильній установці тимчасових печей. Для усунення можливості пожеж від пристроїв опалення необхідно дотримувати правила їх експлуатації. Забороняється користування несправними печами, застосовувати для розтопки горючі рідини, залишати печі які горять без нагляду, сушити дрова та одежу на печах, димарях. При необхідності  посилити топку слід топити 2 рази на добу, не допускаючи тривалої безперервної топки, що викликає перегартовування печі. По закінченні опалювального сезону усі печі повинні бути очищені від сажі, перевірена їх справність, топочні та поддувні дверцята опечатані та опломбовані. У період літнього сезону усі печі повинні бути відремонтовані.

 

Головний державний інспектор з пожежної та техногенної безпеки

Білгород-Дністровського району Чуханенко О.В.