04.08.2020

Закон 466: оскарження рішень органів ДПС

Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» вносяться зміни стосовно адміністративного оскарження рішень контролюючих органів.

      Термін на адміноскарження рішення ДПС становить 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Тепер у платників податків, що пропустили цей термін з поважних причин, з’явилась можливість подати клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копії підтверджуючих документів поважності причин такого пропуску (за наявності). Подати таке клопотання можна протягом шести місяців з дати закінчення пропущеного строку для подачі скарги. Скарги на рішення територіальних органів ДПС подають до центрального органу ДПС.

     Крім того, статтю 56 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено новим п. 56.31 Кодексу, у якому повідомлено, що скарги подають до контролюючого органу, що ухвалив оскаржуване рішення відносно нерезидентів, які провадять в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва. Таким рішенням може бути:

- рішення про взяття нерезидента на податковий облік;

- ППР, винесене у зв’язку з визначенням грошового зобов’язання у порядку, передбаченому п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу;

- ППР, винесене у зв’язку з визначенням грошового зобов’язання у порядку, передбаченому п.п. 117.1 та 117.4 ст. 117 Кодексу;

- ППР, винесене у визначеному п.п. 133.3 ст. 133 Кодексу порядку.

    Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області інформує про забезпечення обліку селянських фермерських господарств, що мають право на отримання доплати згідно із  статтею 131 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та Порядком надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне  соціальне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року №565(далі – Порядок), який набрав чинності 01.01.2020.

    Так, відповідно до пункту 5 Порядку для отримання доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі доплата та єдиний внесок) голова сімейного фермерського  господарства подає не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку місяця до територіального органу ДПС за місцем свого обліку як платника внеску відповідні заяви від фермерського господарства(додаток 1 до Порядку), від себе та усіх членів сімейного фермерського господарства (додаток2 до Порядку), крім осіб,зазначених в абзаці другому пункту 2 Порядку. До заяв голова фермерського господарства додає копію договору (декларації) по утворення сімейного фермерського господарства.

   Члени/голова сімейного фермерського господарства, які підлягають  страхуванню на інших підставах або звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - внесок) відповідно до частини четвертої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та не беруть добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, не мають права на отримання доплати.

    Пунктом 2 Порядку передбачено, що Право на отримання доплати мають члени/ голови сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи, яке утворене  відповідно до статті 81 Закону України від 19.06.2003 № 973-IV «Про фермерське господарство» та зареєстроване  платником єдиного податку  четвертої групи згідно із главою 1 розділу ХIV Податкового кодексу України.