30.08.2019

Призначення пенсій в «один дотик»

Головне завдання, яке стоїть перед Пенсійним фондом України – покращити обслуговування відвідувачів Фонду, мінімізувати витрати часу на оформлення пенсій та людський фактор. З цією метою запроваджено нову автоматизовану систему призначення пенсій, що сама визначає найбільш вигідні умови для отримувача, а також  змінено технологію обслуговування громадян.

Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в "один дотик".

Новий сервіс дозволяє призначити пенсію за одне відвідування сервісного центру, попередньо подавши заяву та усі необхідні документи через вебпортал електронних послуг Фонду.

Сервіс передбачає:

подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді, (заява та копії документів, завірені електронним підписом);

після прийняття рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Для того, щоб призначити пенсію через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, потрібно:

авторизуватись в особистому кабінеті на вебпорталі https://portal.pfu.gov.ua за допомогою електронного цифрового підпису;

у розділі особистого кабінету “Заява на призначення пенсії” завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді;

підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми “Звернення

Сервіс призначення пенсії в "один дотик" є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі ("Е-ПЕНСІЯ"),що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.   

Наступний етап впровадження системи “Е-пенсія” – створення мобільного додатку, що дозволить отримати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг Фонду з мобільних пристроїв (смартфон, планшет).

 

 

 

Начальник Білгород-Дністровського відділу

обслуговування громадян (сервісний центр)

Ядвіга Г.Р.