22.04.2020

Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

 

Виплата пенсій  за довіреністю  згідно ст. 47 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”,  та пункту 5.6 Інструкції про виплату та доставку пенсій, та соціальних допомог  національним оператором поштового зв'язку. Органи, яки мають право оформлювати довіреності згідно ЗУ “Про нотаріат”

 

      Відповідно до ст. 47 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” виплата пенсій  може здійснюватися за довіреністю.

  1. В разі отримання пенсії через відділення поштового зв'язку відповідно до п. 5.6  Інструкції про виплату та доставку пенсій, та соціальних допомог національним оператором поштового зв'язку, після першої виплати довіреність на виплату пенсії відбирається і зберігається у виплатному об'єкті поштового зв'язку в окремій справі. Якщо виплата пенсії проводиться за довіреністю на вчинення ряду дій, у виплатному об'єкті поштового зв'язку зберігається копія такої довіреності. Тобто довіреність або її копія зберігаються у виплатних об'єктах поштового зв'язку. У разі якщо довіреність оформлена строком понад один рік, одержувач пенсії  після закінчення кожного року дії довіреності звертається з відповідною заявою до органу   ПФУ щодо подовження виплати  за довіреністю. У відомості на виплату пенсій орган Пенсійного фонду після одного року дії довіреності робить відмітку про  поновлення заяви про виплату пенсій за довіреністю. У разі відсутності відповідної відмітки у відомості виплата пенсії за довіреністю з дати вчинення якої минуло більше року не допускається.
  2. В разі отримання пенсії через банківські установи відповідно до п. 16 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.08.1999 року №4596, якщо сума пенсії одержується за довіреністю більше як один рік або не одержується з поточного рахунку більше як один рік, уповноважений банк зобов'язаний повідомити про це органи  територіальні органи  не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини, а одержувач пенсії — подати нову заяву до органу Пенсійного фонду  на подовження виплати через банківську установу. У разі не виконання одержувачем цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії на визначену одержувачем установу банку та проводить виплату через поштове відділення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України в установленому порядку.

 

Згідно ст.34 ЗУ “Про нотаріат” оформлення текстів довіреностей покладено на нотаріусів. Згідно ст. 40 ЗУ “Про нотаріат” до нотаріально посвідчених довіреностей прирівнюються:

1) довіреності військовослужбовців або інших осіб, які перебувають на лікуванні в госпіталях, санаторіях та інших військово-лікувальних закладах, посвідчені начальниками цих закладів, їх заступниками з медичної частини, старшими або черговими лікарями;

2) довіреності військовослужбовців, а в пунктах дислокації військової частини, з'єднань, установ, військово-навчальних закладів, де немає нотаріуса чи посадових осіб органів місцевого самоврядування, які вчиняють нотаріальні дії, також довіреності працівників, членів їх сімей і членів сімей військовослужбовців, посвідчені командирами (начальниками) цих частин, з'єднань, установ або військово-навчальних закладів;

3) довіреності осіб, які тримаються в установах виконання покарань чи слідчих ізоляторах, посвідчені начальниками таких установ чи слідчих ізоляторів;

4) довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, посвідчені уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреності на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами.

 

 Начальник відділу з питань виплати пенсій №4                                                                              

Прозорова С.С.