18.04.2019

Той із батьків, хто сумлінно виконує свої обов’язки перед дітьми, має право виїхати з дитиною за кордон без згоди іншого строком до 1 місяця.

Отож, розповідаємо Вам, що для цього потрібно зробити:

1) повідомте другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання;

2) пред’явіть на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

ВАЖЛИВО! За умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік. 

У випадку, якщо є заборгованість перед дитиною по сплаті аліментів, процедура виїзду за кордон відрізняється!

Якщо заборгованість становить понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою - можеш виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Що для цього потрібно зробити?

1) отримайте довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів; 

2) на кордоні пред’явіть довідку про наявність у другого з батьків заборгованості:
- понад 4 місяці або
- понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

Якщо Ви вчасно сплачуєте аліменти, то можете виїхати з дитиною за кордон на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.

Що для цього потрібно зробити?

1) напишіть рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон;

2) якщо згоду не надали протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа, подайте до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків; 

3) на кордоні пред’явіть нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Пам’ятайте! Ваше відповідальне ставлення та турбота про власних дітей – запорука їхнього щасливого дитинства!