24.07.2018

В Одеській ОДА провели зустріч із командуванням військово-морських груп НАТО

В Одеській порт прибули кораблі чотирьох країн-членів НАТО: Нідерландів, Німеччини, Туреччини і Румунії. Із командуванням походу та представниками Офісу НАТО в Україні зустрівся перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук. Сторони підбили підсумки багатонаціональних навчань «Сі Бриз —2018» та підтвердили намір щодо підвищення рівня взаємосумісності та співпраці. 

«Візити морських груп НАТО стають доброю традицією для Одеської області. І такі спільні тренування українських військових із військовими НАТО є цінним та необхідним досвідом для нас. Особливого значення це набуває саме зараз, задля підтримання миру та безпеки у регіоні. Водночас, іноземними фахівцями відзначається зростання професійної підготовки Військово-морських Сил України. Ми налаштовані позитивно та висловлюємо готовність до подальшої співпраці», — підкреслив Олександр Терещук.

Під час зустрічі голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков зазначив, що «візит двох тактичних військово-морських груп є потужним сигналом підтримки України з боку НАТО». У свою чергу, командир походу — командир Постійної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMG2) комодор Боудевін Бутс також підкреслив, що «це матиме заспокійливий ефект на наших союзників та стримуючий ефект на потенціального супротивника».

Зазначимо, 23 червня в Одеський морський порт зайшли кораблі Постійної військово-морської групи НАТО №2 (SNMG2) та Постійної протимінної військово-морської групи НАТО 2 (SNMCMG2). По завершенню візиту кораблі зазначених груп спільно із Військово-морськими Силами ЗС України планують провести тренування у Чорному морі.

Нагадаємо, минулого року також відбувся візит Постійної військово-морської протимінної групи НАТО № 2, який передбачав проведення спільних занять військовослужбовців SNMCMG2 та військовослужбовців ВМС ЗС України.

https://oda.odessa.gov.ua/news