06.02.2015

Благоустрій району

1.1 Вуличне освітлення

 

         Довжина вулично – дорожньої мережі оснащеної зовнішнім освітленням складає – 508,92 км. У тому числі кабельні мережі – 1,5 км., повітрянні – 507,42 км. Кількість світлоточок за типами джерел світла складають: лампи розжарювання – 3,736 тис. шт.., компактні люмісцентні – 3,732 тис. шт.., натрієві – 3,908 тис. шт.. Кількість електроенергії, спожитої на роботу 1 світлоточки – 0,3 кВт/год, Кількість автоматизованих систем дистанційного управління зовнішнім освітленням – 102 шт.

         За останні три роки проведена заміна вуличного освітлення загальною протяжністю – 76,652 км., встановлення світлоточок – 3916 шт.( Бритівська, Шабівська, Петрівська, Карналіївська, Удобненська, Семенівська, Софіївська сільські ради).  Загальна вартість виконаних робіт складає – 1563,13 тис. грн..

         Планується відновлення вуличного освітлення в Миколаївській, Приморській, Новоцаричанській, Староцаричанській, Руськоіванівській сільских радах).

1.2 Дорожньо – мостове господарство

 

Одним з основних елементів благоустрою населених пунктів району у системі житлово-комунального господарства є вулично-дорожня мережа та розташовані на ній штучні споруди.

 Загальна протяжність дорожньої мережі в населених пунктах району становить 2 314,3 км, з них протяжність доріг з твердим покриттям – 1 787,0 км або 77% від загальної протяжності.

 

          Фактична наявність доріг комунальної власності по Білгород-Дністровському району складає:

Всього доріг, км

У тому числі по типам покриття, км.

а / б

п/ б

Чорне шосе

Білі, щебеневі, гравійні

бруківка

ґрунтові

705,35

1,108

47,67

249,44

135,66

-

271,472

 

Із 29-х автомобільних, пішохідних мостів та шляхопроводів, розташованих сіл району, близько 85% мають обмежену несучу спроможність або потребують ремонту.

Щорічне зростання інтенсивності руху транспорту веде до більш інтенсивного руйнування дорожнього покриття, але фактично через обмеженість коштів в місцевих бюджетах на реконструкцію та ремонт вулично-дорожньої мережі виділяється до 15% коштів від нормативної потреби.

В незадовільному стані знаходяться майже всі ґрунтові дороги.  Серйозні недоліки в утриманні вулиць і доріг негативно впливають на стан аварійності та тяжкість їх наслідків. Незадовільний стан вулично-дорожньої мережі населених пунктів обумовлений у першу чергу, недостатністю фінансування на його розвиток, поновлення та утримання.  Ускладнює роботу органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та дорожньо-експлуатаційних підприємств недосконалість  чинної нормативно-правової бази та майже відсутність, крім бюджетних, додаткових джерел фінансування дорожніх робіт. На даний час автомобільні дороги знаходяться в критичному стані.

На території Бритівської, Старокозацької, Шабівської сільських рад встановлено  -   14 зупинок громадського транспорту. на загальну суму – 107,8 тис. грн

 

 

1.3.Озеленення та санітарна очистка

 

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 14.01.2010 року № 6/А-2010 «Про затвердження заходів щодо підвищення рівня благоустрою населених пунктів та прилеглих територій на 2010 – 2015 роки» повідомляємо наступне.

         Рішенням сесії Білгород – Дністровської районної ради від 15.12.2009 року № 412-V була затверджена Програма «Благоустрій Білгород – Дністровського району на 2010-2015 роки». В програмі  передбачено виконання відповідних заходів щодо підвищення благоустрою населених пунктів та прилеглих територій району. В районному бюджеті на 2014 рік на реалізацію програми закладено 30 тис. грн. Кошти витрачені на утримання в належному санітарному стані контрольно – пропускних пунктів на території району ( ККП «Старокозаче», ККП «Удобне»)

         Проведено інвентаризацію зелених насаджень населених пунктів району. Складені реєстри зелених насаджень району. Також складені паспорти об’єктів загального користування.

  За  2014 рік   в 4 сільських радах району були створені нові парки, сквери: Карналіївська, Новоцаричанська, Софіївська, Староцаричанська. Посаджено дерев 25920 шт, що на 341,9% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Кущів посаджено 4793 шт. Площа нових газонів та квітників збільшилась порівняно з минулим роком на 5534 м.кв. і склала 6299 м.кв.

         Питання по виконанню заходів із благоустрою населених пунктів постійно висвітлюються на сторінках районної газети та на радіо, що позитивно впливає на активність громадськості.

Створені телефони «гарячої лінії» для повідомлення про факти порушення законодавства у сфері благоустрою.

Постійно проводиться контроль, щодо дотримання законодавства у сфері благоустрою населених пунктів з боку районної державної адміністрації.

У всіх сільських радах району складені та затверджені заходи щодо поліпшення екологічного та санітарно-епідеміологічного стану на територіях району та сільських рад, а також заходи щодо впорядкуванню поводження з відходами. Розроблені та затверджені Правила благоустрою сільських рад району. Утворені та діють  адміністративні комісії у тому числі і по питанням поводження та вивезення твердих побутових відходів. Факти порушень фіксуються протоколами та розглядаються на засіданнях адміністративної комісії. На території району налічується 34 звалища твердих побутових відходів, оформлені паспорти на 30 звалищ. 

З метою боротьби з несанкціонованими звалищами на території району були закуплені контейнери для сміття в кількості 45 одиниць за рахунок коштів з місцевого бюджету та за рахунок власних коштів комунальних підприємств (Бритівська сільська рада., Салганська сільська рада., Шабівська сільська рада.) Закуплені контейнери 11 од.. Старокозацької сільською радою для розміщення їх на пункті пропуску «Старокозаче» на Державному кордоні, організовано вивіз сміття.

За 2014 рік ліквідовано несанкціонованих сміттєзвалищ на території району в кількості – 158 од. загальним обсягом – 173,8 м3

Комісією з питань поводження з відходами виробництва і споживання та безхазяйними відходам проведена наступна робота:

         * сумісно з районною радою проведена координаційна рада з головами сільських рад, щодо наведення належного санітарного порядку, благоустрою та озелененню на території сільських рад.

* взято на контроль виготовлення паспортів місць утилізації відходів.

*сумісно з представником міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби в Одеській області  проведені рейди - перевірки санітарного утримання полігонів та сміттєзвалищ твердих побутових відходів, санітарного порядку на територіях сільських рад.