20.03.2014

Інформація про проведення двомісячника з благоустрою територій сільських рад району.

На виконання законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про благоустрій населених пунктів», розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.11.2009 року №1320-р «Про затвердження Національного плану дій щодо підвищення рівня благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій на 2010- 2015 роки» розпорядженням голови районної державної адміністрації «Про проведення щорічної акції «За чисте довкілля» двомісячника благоустрою територій населених пунктів району ”, та акції «День довкілля-2014», 19 квітня 2014 року» з 20 березня по 20 травня 2014 оголошується проведення весняного двомісячника санітарної очистки та благоустрою населених пунктів. 
Також слід нагадати, що в рамках проведення безстрокової кампанії із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах та підвищенням контролю за дотриманням законодавства щодо норм громадянського порядку у цій сфері, відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 30.04.2010 року № 22265/2/1-10 потрібно посилити роботу із громадськістю, запроваджуючи нові відносини у сфері благоустрою.
Для успішного проведення двомісячника пропонується органам місцевого самоврядування утворити місцеві штаби для організації проведення двомісячника, розробити та затвердити комплекс заходів, спрямованих на поліпшення санітарного стану території району.
А саме: передбачити виконання завдань щодо впорядкування, поліпшення санітарного стану територій населених пунктів та прилеглих до них територій, привести в належний санітарний та естетичний стан прибудинкові території, парки, сквери, дитячі, спортивні та господарські майданчики, цвинтарі, інші об’єкти благоустрою населених пунктів, очищення водних джерел, берегів річок, виконати запланований об’єм робіт щодо будівництва і ремонту доріг, тротуарів, шляхових смуг, на зупинках автомобільного транспорту, тощо.
Також передбачається в рамках двомісячника проведення акції «Посади своє дерево» де необхідно залучити до її проведення громадськість, учнівську та студентську молодь. Окремо потрібно провести серед громадян роз’яснювальну роботу щодо проведення очистки приватних ділянок та прилеглих до них територій.
Проаналізувавши дані спільних перевірок попередніх років, проведених представниками районної санепідемстанції особливу увагу потрібно приділити ліквідації стихійних сміттєзвалищ та прибирання в придорожніх смугах автомобільних доріг комунальної власності, загального користування та в лісозахисних смугах, утворених в осінньо-зимовий період після сходу снігового покриву.
В адміністративних межах сільських рад потрібно організувати збір сміття залучивши до цього комунальні, промислові та сільськогосподарські підприємства, інші установи та організацій, підприємства торгівлі і придорожнього сервісу в межах територій, закріплених за цими підприємствами, забезпечити координацію часу і місця вивезення прибраного ними сміття із філією «Білгород-Дністровський райавтодор», організувати вивезення накопиченого сміття. 
Відповідно до власних повноважень органи місцевого самоврядування ст.30 повинні мати затверджені рішенням сесії сільської ради Правила благоустрою населених пунктів де виписані процедури забезпечення належного санітарного утримання територій, в які входять і схеми санітарної очистки.
Разом із цим необхідно забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації проведених громадських заходів. Зокрема передбачається в період весняного двомісячника проведення суботників за участю керівників всіх рівнів, діяльність яких повинна бути прикладом до наслідування молоді. А такі громадські заходи посилять вплив на громадську думку населення.
В рамках двомісячника рекомендуємо сільським радам району провести конкурси на найкраще подвір’я, на будинок зразкового санітарного стану.

 

Начальник відділу 
розвитку інфраструктури 
та житлово-комунального господарства Г.В. Золотар