22.05.2018

ДО УВАГИ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛІВ - РОЗПОРЯДНИКІВ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ!

Відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації зосереджує увагу керівників структурних підрозділів райдержадміністрації - організаторів торгів, що після введення в дію Закону України «Про публічні закупівлі» та  наказу  ДП "Зовнішторгвидав України вiд 13.04.2016 N 35, виникає дуже багато питань щодо організації допорогових закупівель, а саме:

-      хто є відповідальним за організацію та проведення допорогових закупівель;

-      ким формується додаток до річного плану;

-      ким оприлюднюються звіти про укладені договори;

-      та інше.

Відповідно до п. 1 ст. 2 ЗУ «Про публічні закупівлі», цей Закон застосовується:

до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;

до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Тобто, дія закону не поширюється на допорогові закупівлі.

МЕРТ надано листа інформативного характеру «Щодо планування закупівель»  від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06» (http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&tag=ListiInformativnogoKharakteru), відповідно до якого надано роз’яснення щодо допорогових закупівель, а саме: при здійсненні процедур закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абз.2 та 3 ч.1  ст.2 Закону «Про публічні закупівлі», замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору (абз.4 ч.1 ст.2 Закону). Також, замовник самостійно приймає рішення про використання електронної системи закупівель під час здійснення допорогових закупівель.  

Допорогові закупівлі здійснюються відповідно до наказу  ДП "Зовнішторгвидав України вiд 13.04.2016 N 35, яким не визначені відповідальні за організацію та проведення закупівель. В той же час, якщо предмет закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн., відповідно до п. 1 ст.2 ЗУ "Про публічні закупівлі".

Відповідно до абз.4 п.1 ст.2 ЗУ «Про публічні закупівлі», замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до ст.10 Закону. Також, МЕРТ надав роз’яснення № 3302-06/21890-07 від 15.07.16 г. «Щодо оприлюднення звіту про укладені договори».

Відповідно до п. 1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі», відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).

Річний план в Прозоро

Згідно статті 4 чинного Закону України “Про публічні закупівлі” річний план закупівель в Прозоро публікується протягом п’ятиденного терміну після ухвалення. Ці дані безоплатно оприлюднюються через акредитовані майданчики.

Як оприлюднити річний план в Прозоро

Річний план закупівель оприлюднюється безпосередньо на тому майданчику, який було обрано закупівельником. Створюються відповідні форми по видах закупівлі, які потім мають бути завізовані Електронним Цифровим підписом. Кожен майданчик може підтримувати різні ключі ЕЦП, для уточнення звертайтеся до техпідтримки майданчика. До техпідтримки електронного майданчика Української Універсальної Біржі можна звернутися за телефоном 044 221 22 02.

Безкоштовні ключі від ДФСУ та юстиції підтримують всі майданчики ProZorro. При внесенні даних в форму на сайті майданчику, додаток одразу оприлюднюється. За відсутністю підпису ЕЦП під додатком, на сайті буде висвітлена інформація про те, що додаток не підписано ЕЦП.

Розміщення додатку до річного плану у Прозоро є обов’язковим. Допускається оприлюднення річного плану на власному сайті установи чи органу самоврядування, якщо такий мається в наявності.

Як створити річний план в системі ProZorro

Для оприлюднення додатку призначається уповноважена особа, яка повинна зареєструватися на обраному для проведення торгів майданчику, наприклад на офіційному майданчику публічних закупівель Прозорро Українська Універсальна Біржа. Обов’язковою вимогою до уповноваженої особи є наявність не менш, ніж дворічного досвіду роботи в закупівлях. Якщо підприємство або орган місцевого самоврядування не має в штаті співробітника з таким досвідом, дозволяється наймати таку особу за договором.

Річний план створюється по товару або послузі, закупки яких заплановано здійснювати протягом року.

Контроль та регулювання річного плану закупівель в ProZorro

Річний план та додаток до річного плану закупівель в ProZorro затверджуються на засіданні тендерного комітету спеціальним протоколом.

Контроль та регулювання річного плану в Прозоро здійснюється Центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямована на реалізацію державної політики в плані обслуговування коштів державного бюджету (Стаття 7, Розділ II Закону України “Про публічні закупівлі” № 922-VIII від 25.12.2015 р.,).

За більш детальною інформацією  звертайтесь до відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації за адресою: м.Білгород-Дністровський, вул. Грецька, 24. Довідки за телефоном : 2-89-00.