09.01.2014

«Власний дім» - можливість придбання власного житла у сільський місцевості в кредит за мінімальними відсотками

Програма «Власний дім» - це довгостроковий, організаційно - економічний документ, що визначає один із шляхів розв’язання найбільш важливих загальносуспільних проблем та держави в цілому, – забезпечення житлом, орієнтований на створення відповідних житлових умов саме для сільського населення регіону, в першу чергу, для молодих спеціалістів, молодих сімей, працівників соціальної сфери села, до яких відносяться спеціалісти, що працюють в наступних установах, закладах, організаціях: школах, дитячих садках, аптеках, поліклініках, фельдшерсько- акушерських пунктах, будинках культури, клубах, дільницях районних відділів Міністерства внутрішніх справ, філіях зв’язку та пошти, а також працівники підприємств, незалежно від форм власності, наступного профілю: агропромислових, переробних, постачальних, побутових, дорожніх, торговельних, громадського харчування, споживчої кооперації, автотранспорту, автобану, агросервісну, розташованих в межах району.
З метою підтримки індивідуального житлового будівництва на селі рішенням сесії Білгород-Дністровської районної ради від 29.12.2011 року за № 204-VI була затверджена районна Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2016 роки».

Так, за період впровадження програми «Власний дім» (1998-2013 рр.) сільськими мешканцями району було отримано 45 пільгових кредитів на загальну суму 1417,6 тис. грн. 
Кредити надаються за рахунок усіх джерел фінансування сільським мешканцям району, які потребують поліпшення житлових умов, для спорудження житлових будинків з надвірними підсобними приміщеннями, інженерними мережами (газорозподільних пунктів, водонапірних башт, насосних станцій, вуличних газопроводів і водогонів, мереж електроосвітлення) та підключення їх до існуючих комунікацій, а також для придбання незавершеного будівництва та готового житла, добудови, реконструкції житлових будинків, купівлі обладнання, сільськогосподарської техніки, молодняку великої рогатої худоби, свиней, будівництва тваринницьких приміщень (згідно з регіональними правилами надання довгострокових кредитів) через комунальне підприємство «Одеський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі».

Умови надання кредиту

Кредит надається громадянам України, які мешкають та працюють в сільській місцевості або мешканцям міст, які виявили бажання переселитися на постійне проживання до сільської місцевості і не мають власного житла.
Визначення позичальників здійснюється на підставі відповідних списків та клопотань, затверджених органами місцевого самоврядування. 
У першочерговому порядку кредит надається для будівництва, завершення раніше розпочатого будівництва житлових будинків та для будівництва інженерних мереж і підключення їх до існуючих комунікацій.

  

Сума кредиту визначається Фондом з урахуванням платоспроможності позичальника та не може перевищувати:

   

 • на спорудження нового житлового будинку - сто тисяч гривень - з державного бюджету; 
 • сто тисяч гривень у разі добудови, придбання та реконструкції індивідуального житлового будинку, придбання готового або незавершеного будівництвом житла, придбання обладнання, сільськогосподарської техніки, у тому числі; 
 • двадцять п’ять тисяч гривень з місцевого бюджету у разі придбання молодняку великої рогатої худоби, свиней, обладнання, сільськогосподарської техніки; 
 • двадцять п’ять тисяч гривень у разі будівництва інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій, будівництва та добудови тваринницьких приміщень (з різних джерел фінансування). 

Максимальний термін кредитування 

 

   

 • до 20 років на будівництво, добудову, придбання та реконструкцію житлового будинку, придбання обладнання, сільськогосподарської техніки, а молодим сім’ям (подружжям, вік яких не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (матері або батькові віком до 35 років) – до 30 років; 

   

 • до 10 років на будівництво тваринницьких приміщень, інженерних мереж та придбання молодняку великої рогатої худоби, свиней. 

   

 • До 5 років на газифікацію житлового будинку.
 •  

Можливість дострокового погашення кредиту без обмежень та додаткових витрат. За користування кредитом встановлюється плата у розмірі трьох відсотків річних.

Позичальник, який на дату укладення кредитної угоди має трьох і більше неповнолітніх дітей, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом.

 

  

Відповідальна особа за Програму «Власний дім» у Білгород-Дністровському районі:Регета Антоніна Федорівна – начальник управління економічного розвитку і торгівлі Білгород- Дністровської районної державної адміністрації. Контактний телефон (04849) 2- 46-78. м. Білгород-Дністровський, вул. Леона Попова, 24, районна державна адміністрація, ІІ поверх, 21 кабінет.