25.05.2015

До уваги мешканців району!

Інформуємо, що 8 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова № 231 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 року № 243 і від 17 жовтня 2011 року  № 1056», яка спрямована на стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів та встановлення (заміни) котлів, окрім газових.

Прийняття даного документу дозволить запровадити в Україні на національному рівні прозорий механізм стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів відповідно до кращих європейських практик.

Наразі, визначено перелік енергоефективного обладнання та матеріалів, які можна придбати в кредит та отримати компенсацію (30 % - для індивідуальних будинків, квартир; 40 % - для ОСББ, ЖБК), зокрема для: утеплення фасадів, горищ та фундаментів; модернізації системи освітлення; встановлення енергозберігаючих вікон; встановлення засобів обліку теплової енергії та води; облаштування індивідуальних теплових пунктів; встановлення теплових насосів; встановлення сонячних котлів; заміни радіаторів опалення тощо, який буде оприлюднено найближчим часом.

За підрахунками Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, проведення комплексної термомодернізації житлових будинків дозволить заощадити до 50 % енергії, що споживається нині.

На реалізацію механізму стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів у 2015 році планується спрямувати 344,0 млн. грн. У разі необхідності, в поточному році може бути додатково спрямовано ще 147,0 млн. грн.

На отримання компенсації можуть розраховувати як фізичні особи – мешканці приватних будинків та квартир, так і організовані об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК).

Реалізовувати ці ініціативи планується у співпраці з провідними державними банками: ПАТ АБ «Укргазбанк», «Державний експортно-імпортний банк України» та ПАТ «Державний ощадбанк України».

Механізм для ОСББ та ЖБК працюватиме за принципом нині діючого механізму компенсації 20 % суми кредиту на придбання «негазованого» котла.

Запропонований механізм дозволить підвищити ефективність використання бюджетних коштів, оптимально розподілити ризики та контроль за цільовим використанням коштів між державною та банками – учасниками програми, мінімізуючи втручання держави в оцінку інвестиційних проектів, їх відбір та верифікацію, що нівелюватиме корупційні ризики.

З метою проведення роз’яснювальної роботи в частині економічних, технічних та правових засад участі населення в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів 27 квітня 2015 року було створено Call-центр.

Call-центр з проведення роз’яснювальної роботи в частині економічних, технічних та правових засад  участі населення, ОСББ, ЖБК в програмі отримання державної підтримки на впровадження енергоефективних заходів працює з 09.00 до 17.30 (крім вихідних та святкових днів), тел.: (044) 292-32-57, e-mail: energoefect@saee.gov.ua