20.04.2015

Про ініціативу "Партнерство "Відкритий Уряд"

Партнерство «Відкритий уряд» (ПВУ) (анг. Open Government Partnership) – це багатостороння  ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Її пріоритетами є: а) забезпечення виконання урядами конкретних зобов’язань щодо сприяння прозорості державного управління; б) залучення громадян до участі в процесах державного управління; в) боротьба з корупцією; г) використання нових технологій для покращення державного управління.

Для того, щоб стати членом ПВУ, країни повинні прийняти Декларацію «Відкритого уряду» на рівні представників урядів, надати національний план дій, розроблений за участі представників громадянського суспільства, до березня 2012 року та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності. До ініціативи вже приєдналися 50 країн світу, включно з Україною.

Громадські організації вирішили допомогти українському урядові виконувати взяті на себе обов’язки по сприянню прозорості державного управління, залученню громадян до цього процесу, боротьби з корупцією та використання нових технологій в процесах управління, створивши Громадське Партнерство в підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд», в яке увійшли 47 недержавних організацій та 13 індивідуальних членів. Функцію Секретаріату Партнерства виконує ТО «ТОРО» (Контактна група в Україні Transparency International).

З 1 лютого розпочала свою роботу Всеукраїнська «гаряча лінія», консультанти якої надають вичерпну інформацію відносно ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (тел. 044 360 52 42). 

Уже зараз Громадське Партнерство в підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд» лобіюють на рівні Кабінету Міністрів України зібрані регіональними координаторами пропозиції до Національного плану. Крім того, силами громадського Партнерства буде підготовлений незалежний звіт організацій громадянського суспільства щодо впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Його аналогічна версія буде доступна і для міжнародних партнерів України.

Вся інформація про діяльність Громадського партнерства в підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд» розміщена на сайті: http://www.toro.org.ua/ogp/