ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації публічного громадського обговорення Проекту будівництва каскаду гідроелектростанцій на верхньому Дністрі 06.07.2018 року

Управління агропромислового розвитку Білгород-Дністровської районної державної адміністрації, керуючись Постановою КМУ від 03.11.2010 року № 996, проводить громадське обговорення у формі зустрічі з громадськістю з питання можливого будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Обґрунтування необхідності обговорення: розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року №552 схвалено Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року, згідно з якою на річці Дністер планується будівництво шести гідроелектростанцій.

Білгород-Дністровський район, як і деякі інші райони Одеської області, розташовані біля річки Дністер, яка є спільною транскордонною зоною України та Республіки Молдова і єдиним джерелом води, у тому числі і питної, в Одеському регіоні. В результаті будівництва гідроелектростанції можливе погіршення екологічного становища, зокрема в Одеській області: погіршення самоочисних властивостей Дністра, порушення гідрологічного режиму, зниження рівня і дефіцит води тощо. Реалізація будівництва нових ГЕС буде посилювати негативний вплив на екосистему, економіку.

Громадське обговорення відбудеться 6 липня 2018 року о 14:00 в малій залі Білгород-Дністровської районної державної адміністрації за адресою: вул. Грецька, 24, ІІ поверх.

Пропозиції та зауваження приймаються до 14:00 06.07.2018 року до управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації (каб. 29б).

Відповідальна особа: начальник відділу з питань рослинництва, тваринництва та екологічних питань управління агропромислового розвитку Тіманкін Максим Іванович, тел..: (04849) 2-27-16.

Строк і спосіб оприлюднення результатів обговорення: після 06 липня 2018 року  на офіційному веб-сайті у розділі «Громадянське суспільство і влада», рубрика «Консультації з громадськістю».

Ознайомитись з екологічним висновком: Екологічний висновок щодо доцільності проектування й можливості будівництва каскаду з шести ГЕС на Дністрі в межах Тернопільської та Івано-Франківської областей

 

Дата оприлюднення: 22.06.2018 року