Звіт за результатами публічного громадського обговорення Проекту будівництва каскаду гідроелектростанцій на верхньому Дністрі 06.07.2018 року

Найменування органу, який проводив обговорення: Управління агропромислового розвитку Білгород-Дністровської районної державної адміністрації

Назва матеріалу, винесеного на обговорення:  питання можливого будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Обґрунтування необхідності обговорення: розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року №552 схвалено Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року, згідно з якою на річці Дністер планується будівництво шести гідроелектростанцій.

Білгород-Дністровський район, як і деякі інші райони Одеської області, розташовані біля річки Дністер, яка є спільною транскордонною зоною України та Республіки Молдова і єдиним джерелом води, у тому числі і питної, в Одеському регіоні. В результаті будівництва гідроелектростанції можливе погіршення екологічного становища, зокрема в Одеській області: погіршення самоочисних властивостей Дністра, порушення гідрологічного режиму, зниження рівня і дефіцит води тощо. Реалізація будівництва нових ГЕС буде посилювати негативний вплив на екосистему, економіку.

Учасники обговорення: інститути громадянського суспільства, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Пропозиції, зауваження, прийняті рішення: підтримати ініціативу щодо звернення до вищих органів влади з метою запобігання будівництву каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Івано-Франківської та Тернопільської областей.

 

Дата оприлюднення: 10.07.2018 року