Інформація про виконання Указу Президента України «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» за 2019 рік

Відповідно до Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки (далі – Стратегія), затвердженої Указом Президента України від 26 лютого 2016 року №68/2016, районною державною адміністрацією було проведено заходи по виконанню стратегічних напрямків та завдань Стратегії.

1.1.Створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій громадянського суспільства.

У рамках зазначеного стратегічного напряму відділом взаємодії з громадськістю було проведено моніторинг зареєстрованих громадських об’єднань у Білгород-Дністровському районі та м. Білгороді-Дністровському. У районі станом на грудень 2019 року зареєстровано 35 громадських організації, у місті – 228, з них: правозахисні, направлені на розвиток територій – 42; молодіжні – 7; жіночі – 12; організації інвалідів, ветеранів – 21; фізкультурно-спортивні – 39; культурно-просвітні, національні, екологічні – 72; професійні – 40; козацькі – 9; інші – 21.

 

1.2.Забезпечення ефективних процедур участі громадськості під час формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення

За цим стратегічним напрямом проведено ряд заходів. Протягом звітного періоду районною державною адміністрацією проводились консультації з громадськістю, відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 06.12.2018 року № 467/А-2018 «Про затвердження орієнтовного плану консультацій з громадськістю районною державною адміністрацією на 2019 рік». Зокрема, протягом 2019 року проведено 27 «прямих» телефонних ліній, на які звернулося 58 мешканців району.

До плану роботи відділу взаємодії з громадськістю входить надання методичної допомоги структурним підрозділам та інститутам громадянського суспільства з питань організації консультацій з громадськістю та проведення громадської експертизи.

При районній державній адміністрації створена та функціонує Координаційна рада з питань розвитку козацтва, яку очолює голова районної державної адміністрації Сергій Ільченко. Основна мета діяльності – національно-патріотичне виховання молоді. Крім того, в районній державній адміністрації створено Раду національної єдності.

Протягом звітного періоду, відповідно до покладених завдань, відділом взаємодії з громадськістю проводились заходи по формуванню нового складу громадської ради при райдержадміністрації. при районній державній адміністрації сформовано новий склад громадської ради, який затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації від 27.09.2019 року № 209/А-2019. Перше засідання громадської ради відбулось 20.12.2019 року, на якому було обрано голову громадської ради – Ярового О.С., заступника голови громадської ради – Якубського О.Г. та секретаря громадської ради Антову Н.Д.

 

1.3.Стимулювання участі організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України

.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 26.10.2018 року №415/А-2018 утворено координаційний комітет Форуму місцевого розвитку. У Білгород-Дністровському районі за участі громадських організацій «Жіноча організація Сеймени» та «За майбутнє дітей України» з 2019 року було завершено реалізацію мікро-проектів «Енергозберігаючі заходи», зокрема в Семенівській та Приморській сільських радах, в рамках співпраці з ПРООН в проекті «Сталий розвиток сільських територій Чергівецької та Одеської областей».

 

1.4.Створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці

Для налагодження міжсекторальної співпраці районною державною адміністрацією проводились семінари, «круглі» столи, навчання, зустрічі з представниками бізнесу, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями.

На офіційному веб-сайті Білгород-Дністровської районної державної адміністрації, з метою широкого інформування населення з питань розвитку громадянського суспільства, створено рубрику «Громадянське суспільство і влада». До зазначеної рубрики входять розділи:

  • «Розвиток громадянського суспільства в Україні», до якого включені підрозділи «Інформація», «Нормативно-правова база», «Громадська експертиза» та «Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства».
  • «Консультації з громадськістю», до якого включені підрозділи «Інформація», «До уваги громадськості», «Звіти про проведення консультацій з громадськістю», «Документи», «Електронні консультації з громадськістю».
  • «Громадська рада», до якого включені підрозділи «Документи», «Оголошення», «Протоколи громадської ради», «Новини».
  • «Програми», до якого включені підрозділи «Програми», «Звіти».