26.06.2015

Про стан проведення ремонтів доріг у Білгород-Дністровському районі станом на 23.06.2015 року

 На території Білгород-Дністровського району в даний час автомобільні дороги знаходяться в критичному стані. Автомобільні перевізники відмовляються здійснювати перевезення пасажирів по сільським дорогам, органи Державної автомобільної інспекції не узгоджують рух пасажирського транспорту на даних дорогах.

В жахливому стані знаходяться районні дороги, що підпорядковані Службі автомобільних доріг в Одеській області. 

Не проїзний стан доріг не дає змоги надавати населенню послуги з медичної допомоги, пожежогасіння, пасажирських автомобільних перевезень та доставки дітей до школи. З причини  аварійного стану доріг відбуваються аварії, люди отримують травми, що спричиняє ріст незадоволення мешканців сіл. Без автобусного сполучення з районним центром може залишитися майже половина населених пунктів району.

Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення аварійності та дорожньо-транспортних пригод на дорогах району, забезпечення безпечного перевезення пасажирів автобусами та комфортних умов дорожнього руху, райдержадміністрація неодноразово зверталась до Служби автомобільних доріг з проханням у найкоротші терміни провести ремонти автомобільних доріг району та утримувати їх у проїзному стані.

            Райдержадміністрацією разом з райрадою своєчасно надані запити до ОДА стосовно проведення ремонтних робіт у 2015 році по таких автодорогах комунальної власності: с. Вигін, вул. Шкільна від буд. № 1 до буд. № 93 - капітальний ремонт, с. Випасне, вул. Леніна від буд. № 1 до буд. № 117 - капітальний ремонт, с. Крутояровка, вул. Пушкіна від буд. № 1 до буд. № 48 - поточний ремонт, с. Гончарівка, вул. Гоголя від буд. № 1 до буд. № 40 - поточний ремонт,  с. Веселе, вул. Виноградна від буд. № 1 до буд. № 7 - поточний ремонт, с. Красна Коса, вул. Комсомольська від буд. № 1 до буд. № 21 - поточний ремонт, с. Красна Коса, вул. Миру від буд. № 1 до буд. № 15 - поточний ремонт, с. Шабо, вул. Леніна від буд. № 156 до буд. № 204 - капітальний ремонт, с. Старокозаче, вул. Леніна від буд. № 1 до буд. № 108 - капітальний ремонт.

Також разом з райрадою надані до обласної ради пропозиції стосовно найбільш пріоритетних об’єктів соціально-економічного та культурного призначення,  виконання робіт на яких потребує залучення у 2015 році коштів обласного чи державного бюджетів, у тому числі дороги загального користування та місцевого значення Білгород-Дністровського району.

Обласною радою виділено на виготовлення ПКД та отримання експертизи щодо ремонту автодороги Р-70 – Одеса - Монаші (М15) на суму 260,4 тис. грн. та 420 тис. грн.  Т-16-10 – Приморське - Жовтий Яр - Татарбунари.

                     До Державного агентства автомобільних доріг України Службою автомобільних доріг в Одеській області надавались пропозиції щодо включення до плану робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування на 2015 рік стосовно наступних об’єктів:

  1. Капітальний ремонт автомобільної дороги Р-70 Одеса - Білгород-Дністровський – Монаші - /М-15/ на ділянці км 95+000 – км 104+570, орієнтовною вартістю 58510,0 тис. грн.
  2. Капітальний ремонт Р-72 КПП «Старокозаче» - Білгород-Дністровський км 0+000 – км 10+000, орієнтовною вартістю 61000,0 тис. грн.
  3. Капітальний ремонт Т-16-10 /Одеса-Монаші/ - Приморське - Жовтий Яр - Татарбунари км 9+000 – км 22+000, орієнтовною вартістю 25991,3 тис. грн.
  4. Поточний ремонт Р-70 Одеса - Білгород-Дністровський – Монаші - /М-15/ на ділянці км 55+000 – км 68+000, орієнтовною вартістю 25816,4 тис. грн.
  5. Поточний ремонт Т-16-10 /Одеса-Монаші/ - Приморське-Жовтий Яр - Татарбунари км 0+000 – км 9+000, орієнтовною вартістю 21599,0 тис. грн. Роботи з ямкового ремонту до в’їзду до смт. Сергіївка виконані.

Але  із-за браку коштів в державному бюджеті не вдалося затвердити надані плани Постановою Кабінету міністрів України.

За даними Державного агентства автомобільних доріг України, дороги повинні підтримуватися в проїзному стані за рахунок експлуатаційного утримання.

Відповідальні за експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування в Білгород-Дністровському районі є ТОВ «Тирас» та ТОВ «Автострой». На сьогодні проводиться тільки ямковий ремонт доріг.

У квітні поточного року ТОВ «Автострой» провів ямковий ремонт від с. Салгани до смт. Затока у обсязі 3500 м2, що є мізерно малим. Всього ними з початку року  ліквідовано 6344 м2 ямковості  на дорогах загального користування.

Дорожньо-ремонтний пункт (ДРП) проводив ремонтні роботи на території Шабівської, Салганської, Удобненської, Старокозацької та Руськоіванівської сільських рад.

                     На автомобільній дорозі М-15 Одеса-Рені (на Бухарест) км 40+640 міст через р. Дністер протяжністю 226 м. потребує ремонту. На сьогодні проектною організацією розробляється проектно-кошторисна документація щодо ремонту зруйнованої залізобетонної четвертої прогонової будови мосту та деформаційного шва над п’ятою опорою.

                     За рахунок коштів експлуатаційного утримання ТОВ «Тірас» проведено ремонт залізобетонної плити прогонової будови над третьою та дев’ятою проміжними опорами на мосту км 52+789, що в свою чергу не покращило транспортно-експлуатаційний стан мосту. Міст експлуатується в надзвичайному режимі, з обмеженням навантаження 15 тн. Також на ділянці км 41+000 – км 89+410 ліквідовано 14784 м2 ямковості.

                     На сьогодні існуюча мережа автомобільних доріг підтримується в проїзному стані за рахунок коштів з експлуатаційного утримання, які не задовольняють потреби ( 8% від  мінімальної потреби ), що в свою чергу не покращує транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг та не забезпечує необхідний модуль пружності дорожнього одягу і рівність проїзної частини під існуюче навантаження та інтенсивність руху автомобільного транспорту.

                     Покращити стан доріг можливо лише при виділенні відповідного фінансування.

Взагалі з початку року ТОВ «Тірас», ТОВ «Автострой», дорожньо-ремонтним пунктом (ДРП) на  дорогах комунального та загального значення виконано ремонтів в об’ємі 20688 м2

 

 

 

 

 Начальник відділу

             капітального будівництва                                                            В.І. Балан