18.01.2021

Відділ освіти Білгород-Дністровської районної державної адміністрації інформує:

У 2020/2021 навчальному році учні 4,9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.

Учні 4-х класів:

- українську мову (оцінювання результатів з української мови та читання),

- математику,

- мову національної меншини або мову корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Учні 9-х класів:

- українську мову,

- математику,

- один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Відповідно, інформація про звільнення від проходження ДПА учнів 9-х класів та/або її проходження онлайн або у вигляді ЗНО є недостовірною. 

Крім того, твердження про ускладнення ДПА для учнів 9-х класів у 2020/2021 навчальному році, за повідомленням Міністерства освіти і науки України,  є необґрунтованим. Завдання для проведення атестації в закладі освіти затверджує керівник закладу освіти. За цими ж нормами ДПА проводилася у минулі роки.