21.09.2021

Представник Мінстратегпрому: Україна має негайно розпочати повномасштабну реалізацію транзитного потенціалу

16-17 вересня в Одесі відбувся VI-й Міжнародний інвестиційний бізнес-форум «Оdesa 5t Investment Promotion Forum», на якому було презентовано інвестиційний потенціал Одеського регіону.

Від Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України у бізнес-форумі взяв участь директор Департаменту європейської інтеграції, багатостороннього співробітництва та протоколу Дмитро Волошенков.

У рамках «Оdesa 5t Investment Promotion Forum» було представлено масштабний інвестиційний проєкт будівництва на концесійних засадах автомобільної дороги державного значення Одеса-Рені (на Бухарест) з мостовим переходом через Дністровський лиман. Саме з цим проєктом у липні 2021 року ознайомився Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, перебуваючи з робочим візитом на Одещині.

За словами Дмитра Волошенкова, Україна має негайно розпочати повномасштабну реалізацію свого транзитного потенціалу – сухопутного, морського і річкового.

«Завданням першорядної важливості є будівництво нових доріг у рамках міжнародних транспортних коридорів та кільцевої дороги навколо Чорного моря. У першу чергу необхідно зосередитись на концесійних проєктах, що мають максимальну готовність. Дорога Одеса-Рені в цьому списку стоїть під номером один», – сказав в інтерв’ю представникам ЗМІ директор Департаменту європейської інтеграції, багатостороннього співробітництва та протоколу Мінстратегпрому.

Дмитро Волошенков наголосив, що реалізація проєкту концесійної дороги Одеса-Рені за сприяння Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерства інфраструктури України та Одеської обласної держадміністрації увійшла в активну фазу.

Радник голови Одеської ОДА, координатор та член авторської групи з програми будівництва концесійної дороги Одеса-Рені Олександр Степанов повідомив, що Міжнародний центр транспортної дипломатії (ICTD) висловив готовність виступити партнером цього інфраструктурного проєкту й підготувати його презентацію для Другої транспортної конференції ООН, яка відбудеться в Китаї в кінці жовтня 2021 року.

«За результатами цієї конференції проєкт дороги Одеса-Рені може бути офіційно включений до нової мережі міжнародних транспортних коридорів», – підсумував Олександр Степанов.