23.09.2021

Проведено навчальний семінар з питань організації діловодства та архівної справи

22 вересня керівник апарату районної державної адміністрації Катерина БОШНЯК та керівники структурних підрозділів Білгород-Дністровської районної державної адміністрації взяли участь у навчальному семінарі, організованому Державним архівом Одеської області, на тему: «Організація діловодства в установі та складення зведеної номенклатури справ»

Увагу учасників було акцентовано на порядку складання зведеної номенклатури справ органу та номенклатури справ структурних підрозділів, формуванні та веденні справ у підрозділах, вимогах до оформлення справ, що підлягають архівному зберіганню, тощо. Детально було розглянуто такі питання, як: визначення кола документів для включення до номенклатури; складання заголовків (найменувань) справ; розробка класифікаційної схеми номенклатури, тобто порядку розташування справ; визначення строків зберігання справ; визначення системи індексації та встановлення індексів справ; оформлення та затвердження номенклатури справ, інші важливі питання.

Учасникам надані практичні рекомендації щодо організації роботи з документами в частині, що містять службову інформацію, практичного впровадження правил організації діловодства й архівної роботи. Під час семінару слухачі мали змогу поновити та закріпити теоретичні знання щодо ефективного і правильного документування управлінської інформації, оформлення організаційно-розпорядчих документів.

В якості спікерів виступили заступник начальника відділу науково-довідкового апарату Державного архіву Одеської області Наталія ПРИВАЛОВА та начальник відділу формування Національного архівного фонду, організації і координації архівної справи та діловодства Галина УСПЕНСЬКА. Доповідачі розповіли про типові помилки працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування під час оформлення вхідної та вихідної документації, висвітлили загальні вимоги до бланків, змісту й розташування реквізитів у документі тощо.

Для надання методичної допомоги Навчально-методичним центром Державного архіву Одеської області розроблені та надані учасникам семінару презентаційно-методичні матеріали щодо організації діловодства в установі, складання та оформлення номенклатури справ, проведення експертизи цінності документів тощо. Всі учасники навчання мали змогу на конкретних прикладах отримати відповіді на запитання, які їх цікавлять.