21.09.2021

Сергій Шкарлет розповів про стратегічні цілі державної політики у сфері дошкільної освіти


«За даними Державної служби статистики України, на початок 2021 року в Україні функціонувало 15 335 закладів освіти різних типів і форм власності, що забезпечували здобуття дошкільної освіти дітям відповідного віку. Це на 572 заклади більше, ніж у попередньому році. У закладах освіти виховується понад 1 млн дітей», – зазначив Міністр.

Сергій Шкарлет розповів, що у 2020-2021 роках створено майже 20 тис. додаткових місць для дітей дошкільного віку. 88 закладів дошкільної освіти збудовано й реконструйовано за цей період.

Відкрито понад 200 приватних закладів дошкільної освіти. Найбільше приватних закладів за цей час створено у м. Київ – 102, у Київській області – 53, в Одеській – 23.

За звітний період найбільше створено місць для дітей дошкільного віку у таких регіонах:

 • Київська область – 4 385;
 • м. Київ – 3 690;
 • Одеська область – 1 775;
 • Львівська область – 1 514;

«У цьому році 12 новобудов вже прийняли понад одну тисячу дошкільнят (4 заклади в Житомирській області; по 2 заклади в Київській області та м. Києві, по 1 закладу в Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Херсонській областях). Черга на влаштування дітей до закладів дошкільної освіти у порівнянні з 2020 роком скоротилась майже на 3 тис. місць», – повідомив Сергій Шкарлет.

Він звернув увагу на те, що основні завдання щодо розвитку мережі закладів дошкільної освіти як одного зі стратегічних напрямів політики Уряду знайшли відображення в затвердженій Кабінетом Міністрів України новій Державній стратегії регіонального розвитку на 2021–2027 роки.

«У непростий перехідний період адміністративно-територіальної реформи та децентралізації влади першочергове завдання нашої спільної діяльності – продовжити роботу в напрямі збереження й розширення мережі дошкільних закладів відповідно до потреб мешканців громад, підтримувати працівників дошкільної освіти та створювати умови для реалізації законодавчо закріпленого права дітей на доступну та якісну дошкільну освіту», – підкреслив Міністр.

Ключовими завданнями на цей та найближчі роки є продовження реформування системи дошкільної освіти:

 • ухвалення нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту» та його імплементація;
 • затвердження професійних стандартів «Вихователь закладу дошкільної освіти», «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти» та їх імплементація;
 • розширення мережі закладів дошкільної освіти в територіальних громадах, зокрема, за рахунок державно-приватного партнерства та приватних закладів;
 • створення системи забезпечення якості дошкільної освіти;
 • запровадження автоматизованої системи організації та управління у сфері дошкільної освіти;
 • створення сучасного, безпечного та інклюзивного освітнього простору для всіх дітей;
 • підвищення статусу та соціальних гарантій педагогічним працівникам сфери дошкільної освіти;
 • підвищення кваліфікації та сприяння професійному зростанню педагогів закладів дошкільної освіти;
 • затвердження освітніх програм для дітей дошкільного віку відповідно до оновленого Стандарту;
 • упровадження сучасних освітніх методик та технологій в освітній процес закладів дошкільної освіти.

«Низка завдань – попереду, працювати є над чим. Упевнений, що спільними зусиллями Міністерства, профільного комітету Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування в нас усе вдасться. Дякую кожному з вас за ті позитивні зміни, які вже відбулися та які чекають нас попереду», – зазначив Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, Міністр освіти і науки України наголосив, що головна мета державної політики в галузі дошкільної освіти – забезпечення доступної та якісної освіти для всіх дітей відповідного віку, яка є стартовою платформою для особистісного розвитку дитини та підготовки її до навчання в Новій українській школі.