12.10.2021

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ: про виплату одноразової грошової допомоги на дітей з багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки на навчання

     Під головуванням Тетяни Домчинської 12 жовтня поточного року пройшла чергова робоча нарада районної державної адміністрації. Т.в.о. начальника управління соціального захисту населення Наталя Волосатова поінформувала з питання про виплату одноразової грошової допомоги на дітей з багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки на навчання.

Як було повідомлено, з метою підтримки багатодітних малозабезпечених сімей,  постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021  року № 803 у 2021 році запроваджено виплату одноразової грошової допомоги на дітей з багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року у сумі 2000 гривень на кожну дитину.

Порядком  передбачено, що виплата одноразової грошової допомоги на дітей з багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року здійснюється Міністерством соціальної політики за рахунок коштів бюджетної програми  «Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення».

    Витрати на виплату одноразової грошової допомоги відшкодовуються за рахунок коштів державного бюджету. Одноразова грошова допомога виплачується багатодітним сім’ям, які станом на 1 серпня 2021 р. є одержувачами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Ця допомога призначається на кожну дитину з багатодітної малозабезпеченої сім’ї, яка станом на 1 серпня 2021 р. має вік 6-18 років (включно).

 Виплата одноразової грошової допомоги проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за матеріалами справ одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з числа багатодітних сімей без звернення таких одержувачів.

Наталя Волосатова наголосила, що розмір одноразової грошової допомоги не включається під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї (домогосподарства).

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації нарахована та виплачена одноразова грошова допомога багатодітним сім’ям, які станом на 1 серпня 2021 р. є одержувачами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям в сумі 3438000,00 грн. на  1719 дітей.