20.09.2021

Збирання винограду на Білгород-Дністровщині

15 вересня здійснено робочий виїзд до Приватного акціонерного товариства «ЮЖНИЙ», який веде свою діяльність на території села Розовка, Кулевчанської територіальної громади Білгород-Дністровського району.

Під час виїзду фахівцями Білгород-Дністровської районної державної адміністрації з’ясовувались питання збирання врожаю винограду та питання охорони здоров’я і техніки безпеки під час збирання.

Сезон збирання врожаю винограду припадає між серпнем та жовтнем.

Слід зазначити, що збір врожаю винограду є одним з найважливіших етапів у процесі виноробства. Час збирання врожаю визначається виноробами, які базуються в першу чергу на стиглості винограду, рівні цукру, кислотності та таніну, з урахуванням сорту вина, яке вони хочуть виготовити. Окрім визначення часу збору врожаю, винороби та власники виноградників також повинні визначити, чи збирати врожай руками, чи використовувати механічні комбайни.

         Цього року проблемним питанням у галузі виноградарства є низька врожайність технічних сортів винограду. Посуха, що спостерігалась у 2019 та 2020 роках, негативно вплинула на розвиток рослини, в результаті чого ми сьогодні маємо по району середню урожайність винограду 18 ц/га. Не зважаючи на низьку урожайність та погодні умови, винороби Білгород-Дністровського району дотримуються всіх технологічних процесів  під час вирощування та збирання винограду.

 У робочому виїзді брали начальник відділу економіки та агропромислового розвитку Наталя Смертенюк та головний спеціаліст з охорони праці та техніки безпеки райдержадміністрації Валентин Могурян.