16.01.2018

Погашення кредитів для учасників АТО

Особливості сплати кредитів учасниками АТО

  • військовослужбовці (з 18 березня 2014 року і до закінчення особливого періоду), а також резервісти та військовозобов’язані (з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду) мають право на звільнення від сплати відсотків за користування кредитів;

  • військовослужбовці (з 18 березня 2014 року і до закінчення особливого періоду), а також резервісти та військо-возобов’язані (з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду) звільняються від сплати штрафу за несвоєчасно внесені платежі по кредиту;

  • пільг та особливого порядку щодо погашення тіла кредиту та сплати комісії по кредиту для військових не передбачено.

Рекомендації для учасників АТО

  • Банки під час дії особливого періоду не мають права нараховувати відсотки та штрафи за кредитами для учасників АТО, а нараховані відсотки та пеня повинні бути списані, у разі письмового повідомлення банку особою, що має копію військового квитка з відповідною службовою відміткою, копію довідки про призов військовозобов’язаного на військову службу, копію витягу із наказу або довідку про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною (для резервістів).

  • Звертайтесь до банку із проханням зупинити нарахування відсотків та пені, а також щоб реструктуризувати кредит. Це потрібно зробити особисто чи через довірену особу або адвоката, або через родичів (в окремих випадках, про що детальніше треба дізнатись в вашому банку).

  • Потрібно надати підтвердження участі в АТО. Цим документом служить довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу або витяг з наказу чи довідка про зарахування до списків військової частини, які видаються військовою частиною (також можуть видаватись родичам для пред’явлення їх за місцем вимоги).

  • З деталями процедури реструктуризації варто ознайомитись на сайті чи у відділенні вашого банку. У випадку погашення кредиту слід отримати довідку про відсутність заборгованості. Всі документи та квитанції по кредиту слід зберігати протягом трьох років, проте слід пам’ятати, не варто підписувати документи, в необхідності яких є сумніви, без додаткової консультації юриста.

Нормативне обґрунтування такого звернення до банків, бланки заяв та іншу корисну інформацію для учасників АТО можна отримати на сайті Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО – «Пам’ятка учасникам АТО» містить роз’яснення щодо статусу, прав та пільг військових, а також покрокові рекомендації в різних сферах життя.

 

https://oda.odessa.gov.ua/sotsialnyi_zakhyst_naselennia/dopomoha_veteranam_viiny_ta_uchasnykam_ato/pohashennia_kredytiv_dlia_uchasnykiv_ato.html