16.03.2018

В Одеській області посилять соціальний захист ветеранів АТО та їх родин

В Одеській обласній державній адміністрації вдосконалили комплексну програму соціального захисту населення, а саме — в частині допомоги ветеранам АТО та їх родинам. Робота тривала декілька місяців спільно із представниками волонтерського руху, громадськими активістами та учасниками бойових дій на Сході України, які надсилали власні пропозиції чи зауваження. На реалізацію заходів у 2018 році очікується витратити 7,7 мільйонів гривень з обласного бюджету. Про це повідомили в департаменті соціальної політики Одеської обласної державної адміністрації. 

«Разом, шляхом ефективної співпраці влади та громадськості, поєднання нашого досвіду, ми зможемо отримати результат: вирішити проблему реабілітації наших воїнів. Питання реабілітації бійців АТО одне з найважливіших на сьогоднішній день. Ми в невичерпному боргу перед тими, хто захищає нашу державу!», — підкреслив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук. 

«За» внесення змін до комплексної обласної програми під час чергової сесії проголосували 74 депутати. На думку директора департаменту соціальної політики Одеської облдержадміністрації Лілії Коваленко, це також допоможе активізувати роботу в цьому напрямку в районах та містах регіону. 

«Обласна програма має забезпечити вирішення соціальних, медичних, психологічних, юридичних та інших проблем учасників АТО, у тому числі, бійців-добровольців, які виникають при адаптації до мирного життя. Ми додали десятки нових пунктів за пропозиціями та побажаннями профільних організацій», — підкреслила Лілія Коваленко.  

Зазначимо, від початку проведення АТО у Донецькій та Луганській областях на облік в органах соціального захисту населення Одеської області взяли 8350 осіб для отримання пільг та інших гарантій. З них: 8196 - учасники бойових дій, 142 особи з інвалідністю війни, 15 учасників війни, а також 185 членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції.

Нагадаємо, наприкінці лютого голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов провів зустріч із учасниками антитерористичної операції та волонтерами. Сторони вирішили поєднати зусилля та спільно вдосконалити програму соціального захисту ветеранів АТО та їх родин.  

Довідка. «Соціальний захист ветеранів антитерористичної операції та їх родин на 2018-2020 роки» — це комплекс заходів, які реалізовуються з метою надання додаткових соціальних гарантій, не передбачених законодавством України, учасникам АТО та членам їх сімей, членам сімей загиблих (або тих, хто зник безвісти). А також особам, статус яких визначено як бійці-добровольці, для забезпечення потреб у соціальному обслуговуванні та психологічній підтримці.