25.05.2021

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ У ГРОМАДАХ: на що звернути увагу

У райдержадміністрації 25 травня поточного року Головним управлінням ДСНС України в Одеській області було проведено виїзне семінарське заняття для голів виконавчих комітетів міських, селищних та сільських рад. Тема семінару стосувалась розбудови системи цивільного захисту та реалізації заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій на базовому рівні місцевого самоврядування (територіальних громад). Від районної адміністрації у заході взяли участь керівник апарату Катерина Бошняк, начальник відділу з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Михайло Лаврик, керівники причетних структурних підрозділів.

Головуючий на засіданні – головний фахівець відділу планування заходів цивільного захисту управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України в Одеській області Владислав Плеханов поінформував про повноваження органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту, а також формування на території громади організаційної структури територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту для забезпечення ефективної реалізації комплексу заходів стосовно захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. Крім того, доповідач надав роз’яснення щодо оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації, інформування у сфері цивільного захисту тощо.

Головний фахівець ВОП та РОП УРНС ГУ ДСНС України в Одеській області, полковник служби ЦЗ Роман Семак надав інформацію з питання про основи гасіння пожеж у сільській місцевості. Було наголошено, що перешкодами оперативного гасіння пожеж можуть бути віддаленість пожежно-рятувальних підрозділів від сільських населених пунктів, незадовільний стан шляхів сполучення (автошляхів) та віддаленість джерел водопостачання від місця пожежі.

З актуальних та більш поширених питань також надав роз’яснення начальник відділу пожежної безпеки управління запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС України в Одеській області Віталій Черната.

Про роботу навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Одеської області надали інформацію Олександр Мережко та Юрій Басов. Як було наголошено, Центр є державною установою, що виконує завдання у складі єдиної державної системи цивільного захисту щодо навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, та проводить методичний супровід підприємств, установ і організацій з питань організації заходів цивільного захисту та навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях та в умовах терористичного акту.

Усі учасники семінару отримали презентаційні та методичні матеріали.