22.03.2021

Функціонування водних об’єктів - на контролі керівництва Білгород-Дністровського району

В стінах районної державної адміністрації проведена міжвідомча нарада спільної комісії з огляду облаштування об’єктів базування маломірних суден, інших плавзасобів на водних об’єктах Білгород-Дністровського району.

Під час наради піднімались питання, які стосуються насамперед життєзабезпечення відпочиваючих, адже ігнорування судноводіями вимог законодавства із дотримання безпеки судноплавства та безпечної експлуатації об'єктів базування призводить до загибелі людей.

Так, по порядку денному, Олександр Таран, представник Чорноморського Міжрегіонального управління морської адміністрації України в Одеській області, доповів щодо змін в законодавстві облаштування та допуску причалів та пунктів базування маломірних суден до експлуатації. З метою своєчасного облаштування об'єкти базування маломірних суден щороку до початку навігаційного періоду підлягають огляду спільною комісією, яка утворюється райдержадміністраціями, до складу якої включаються представники інших відповідних структур.

Як доповів Олександр Таран, основною причиною не надання посвідчення, переважно є відсутність в статуті пункту щодо надання послуги з безпечного утримання судів або неповного переліку документів, визначених Положенням про порядок видачі посвідчення судноводія малого/маломірного судна, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України.

Також було заслухано заступника начальника штабу Одеського прикордонного загону Андрія Осадчука, який звернув увагу на необхідність обов’язкового оформлення виходу маломірних суден лише з місць базування.

Підводячи підсумки наради, були окремо розглянуті основні моменти подальшої роботи комісії та зауважено, що акти огляду підписуються посадовими особами, які безпосередньо присутні під час перевірки та особисто беруть в ній участь, з дотриманням всіх законодавчих аспектів. Також було наголошено на створені графіку роботи комісії з визначенням дати та часу перевірки.

У подальшому планується нарада з причетними керівниками територіальних громад Білгород-Дністровського району з питань оформлення та надання погоджень на розміщення пунктів прокату.

- Наголошую на дотриманні чинного законодавства під час проведення огляду та експлуатації об'єктів базування маломірних суден, інших плавзасобів та прошу особисто звертатись про факти корупційних дій з боку контрольно-наглядових органів.