26.03.2020

МАЛИЙ І СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС: що дозволено в умовах карантину

Кабінетом Міністрів України 25 березня поточного року було прийнято рішення про продовження терміну карантину в країні ще на 30 днів. Разом з тим, Урядом було внесено низку важливих змін до постанови від 11 березня 2020 року, якою передбачалося ряд обмежень в умовах карантинного режиму та боротьби із розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Основна мета внесення змін – це налагодження конструктивного діалогу з представниками бізнесу та  збереження стабільності функціонування підприємств, у тому числі й суб’єктів малого і середнього підприємництва.

Отже, на період карантину була знята заборона щодо оптової торгівлі харчовими продуктами, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом. Крім того, дозволяється провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.

Вищезазначений перелік видів діяльності дозволений лише за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Це саме стосується і діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень, яка також може здійснюватись лише при забезпеченні персоналу засобами захисту та дотримання протиепідемічних заходів.

Слід наголосити, що до 24 квітня 2020 року заборонено лише роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає безпосередньо приймання відвідувачів, а саме –  закладів громадського харчування (кафе, ресторанів, кав’ярень тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Ще раз звертаємо увагу усіх суб’єктів господарювання, яким дозволяється працювати в умовах карантину: діяльність має здійснюватися ЛИШЕ ЗА УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДПОВІДНОГО ПЕРСОНАЛУ ЗАСОБАМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ, А ТАКОЖ ДОТРИМАННЯ ВІДПОВІДНИХ САНІТАРНИХ І ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ.

Додатково повідомляємо, що з метою оперативного інформування підприємців про умови ведення господарської діяльності під час карантину, Офісом розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO) спільно з Мінекономіки запущено відповідний онлайн ресурс - http://sme.gov.ua/covid19/.