25.05.2021

НА ЧАСІ: ряд важливих питань розглянули у ході колегії облдержадміністрації

Під головуванням очільника області Сергія Гриневецького 25 травня поточного року пройшло засідання колегії обласної державної адміністрації, в якому взяли участь керівники районних адміністрацій та територіальних громад. Від райдержадміністрації у заході взяла участь Тетяна Домчинська.

Під час засідання були розглянуті питання щодо стану підвищення рівня заробітної плати та легалізації зайнятості населення у територіальних громадах області; щодо проблемних питань та перспектив розвитку морегосподарського комплексу та щодо ведення лісового господарства в регіоні.

Як було зазначено, питання підвищення рівня заробітної плати та легалізації трудових відносин є пріоритетними і для громадян, і для влади Одещини. Було наголошено, що легалізовані робочі місця – це додаткові надходження до бюджету, але перш за все – це соціальні гарантії, які отримують офіційно оформлені наймані працівники. За даними Державної служби статистики заробітна плата штатних працівників в Україні, у березні 2021 року, зросла до 13 612 гривень, в Одеській області – до 11 889 грн. Наш регіон, за рівнем заробітної плати штатних працівників, займав у березні 2021 року 11 місце серед регіонів України, у лютому – 9 місце, у січні – 10 місце.

При розгляді другого питання переважно розглядали стан справ у ДП «МТП «Чорноморськ», ДП «МТП «Южний» та ДП «Одеський МТП». Морський торговельний порт «Южний» – державне підприємство, яке розташоване на північно-західному узбережжі Чорного моря, в акваторії незамерзаючого Малого Аджалицького лиману та є найглибшим портом України. Одеський порт є одним із найбільших портів Чорноморсько-Азовського басейну, розташований у північно-західній частині Чорного моря на перетині торгових шляхів Сходу і Заходу. ДП «МТП «Чорноморськ» є сучасним міжнародним високомеханізованим транспортним вузлом, що спеціалізується на перевантаженні генеральних та масових вантажів із сухопутних видів транспорту на морські судна та у зворотному напрямку. Про основні проблемні питання розвитку зазначених портів поінформували представники облдержадміністрації, обласної ради та керівники даних підприємств.

Окремим питанням було розглянуто – про ведення лісового господарства Одеської області. Очільникам районів та громад були надані відповідні доручення голови ОДА, а також рекомендації фахівців у кожній галузі.