15.09.2021

НА ЧАСІ: які зміни чекають у сфері пасажирських перевезень?

Питання автомобільних перевезень є досить важливим на сьогоднішній день, зважаючи на процеси в рамках реформи децентралізації влади. У районній державній адміністрації 14 вересня поточного року під головуванням т.в.о. голови райдержадміністрації Тетяни Домчинської відбулась робоча нарада, протягом якої обговорювались основні проблемні питання, що стосуються організації пасажирських перевезень на території району. У нараді взяли участь представники сектору житлово-комунального господарства відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та житлово-комунального господарства та юридичного відділу апарату райдержадміністрації.

У ході наради було обговорено ряд питань, у тому числі щодо змін у законодавстві України. Було повідомлено, що відповідно до проекту Закону про внесення змін до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» відповідної територіальної громади,  на міських, приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території однієї територіальної громади; на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що проходять територією двох або більше територіальних громад та не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області; на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що виходять за межі території області (міжобласні маршрути), і міжнародних автобусних маршрутах загального користування

Після підписання цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Відповідно до перехідних положень проекту Закону, договори про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, укладені до набрання чинності Законом, діють до закінчення строку дії таких договорів.

По завершенню робочої наради т.в.о. голови райдержадміністрації Тетяна Домчинська надала доручення здійснювати моніторинг стану пасажирських перевезень на приміських маршрутах загального користування на території району в межах чинного законодавства України.