18.03.2021

Розгляд важливих питань на селекторній нараді з губернатором Сергієм Гриневецьким

16 березня керівники Білгород-Дністровського району взяли участь у засіданні селекторної наради Одеської облдержадміністрації, яку провів голова Одеської державної адміністрації Сергій Гриневецький.

У ході селекторної наради був представлений Сергій Янчевський – начальник інформаційно-аналітичного центру державного космічного агентства України, який проінформував всіх присутніх про наявність космічних технологій, і те, як їх можна використовувати в інтересах розвитку області та в кожній об’єднаній територіальній громаді.

На селекторній нараді був присутній В’ячеслав Шандрик, радник Президента гідних інженерів – консультантів, який проінформував про нові підходи до реалізації будівельних проектів та щодо відносно нового явища у сфері будівництва – інженера-консультанта, що є результатом процесу трансформації професійної служби замовника будівництва на усіх етапах – від розробки проєктно-кошторисної документації до введення об’єкта в експлуатацію.

Про проведення весняного призову громадян України на строкову військову службу - довів Ігор Семків, в.о. директора Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації, який наголосив що на виконання Указа Президента України від 24 лютого 2021 року №71 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році», військовий призов буде відбуватися у два етапи: військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти магістра та вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у червні – липні 2021 року;

у жовтні – грудні 2021 року;

інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у квітні – червні 2021 року;

у грудні 2021 року – січні 2022 року.

Продовжив селекторну нараду директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Олександр Лончак щодо організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Доповідач наголосив, що спільним наказом Департаменту освіти і науки та РЦОЯО затверджено календарний план підготовки та проведення ЗНО, визначено терміни й відповідальних. 10 квітня – дата пробного ЗНО (цьогоріч лише в один день). Основна сесія починається 21 травня тестуванням з хімії і завершиться 15 червня тестуванням з географії. Підвіз здобувачів освіти до пунктів тестування забезпечують органи місцевого самоврядування.

Наприкінці наради голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький акцентував увагу на такому проблемному питанні, як екологічний стан регіону. Очільник області підкреслив, що пріоритетним у забезпеченні екологічної безпеки регіону є ліквідація наявних та недопущення створення нових несанкціонованих сміттєзвалищ: «Чиста Одещина – це наше обличчя, відображення нашого здоров’я та морального стану».