01.04.2021

СЕЛЕКТОРНА НАРАДА санітарний стан та щорічна акція "За чисте довкілля"

Представниками райдержадміністрації 1 квітня поточного року було взято участь у селекторній нараді Одеської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови Сергія ПІДГАЙНОГО.

У ході селекторної наради розглядалось питання щодо благоустрою та санітарного стану населених пунктів Одеської області, з якого доповів Антон ШАЛИГАЙЛО – директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності обласної державної адміністрації. Як зазначив доповідач,  згідно зі ст.152 Кодексу законів України «Про адміністративні правопорушення» передбачено адміністративну відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, а також правил благоустрою територій населених пунктів, які тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, відповідно до ст.255 Кодексу законів України «Про адміністративні правопорушення» - особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення – це уповноважені на те посадові особи:

-              органи Національної поліції;

-              органи державного нагляду у сфері пожежної і техногенної безпеки.

«Нині основним завданням благоустрою населених пунктів є утримання на належному рівні стану населених пунктів, здійснення ефективного контролю в цій сфері, проте практика показує, що цьому питанню на місцях приділяється недостатньо уваги. Пропонуємо до кінця квітня вжити всіх заходів з благоустрою та санітарної очистки територій, залучити  інспекторів з благоустрою, які будуть здійснювати контроль з відповідної роботи», - зазначив А.Шалигайло.

Також розглянули питання щодо організації прибирання сміття вздовж автомобільних доріг державного й місцевого значення та залізничних колій.

Керівник Служби автомобільних доріг в Одеській області Дмитро Рибалка доповів, що Служба відповідає за автомобільні дороги загального користування державного значення, міжнародного, регіонального - це ті дороги, які є основними для Одеської області.

Представником ДП «Служба місцевих автомобільних доріг» надано інформацію, що на експлуатацію 5526 км доріг заплановано 2 млн 310 тис грн. На сьогоднішній день прибрано сміття 437 кв.метрів і на даний час ці роботи тривають.

Представником регіональної філії «Одеська залізниця» акціонерного товариства «Укрзалізниця» Рустамом Рустамовим було надано інформацію щодо прибирання відповідних територій, які прилягають до залізничної колії.

Наступне питання щодо проведення у квітні-травні щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та у її рамках Дня благоустрою територій висвітлив Антон Шалигайло, який поінформував, що відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації 2021 року, з 1 квітня до 31 травня буде проведено акцію «За чисте довкілля», під час якої потрібно провести заходи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, прибирання та приведення у належний стан вулиць, доріг, місць загального відпочинку, дитячих спортивних майданчиків, кладовищ, зупинок транспорту та узбіч, а також очищення від сміття водойм та їх берегів у населених пунктах. Він зазначив, що обласна адміністрація за результатами цієї акції буде звітувати про проведену роботу перед Мінрегіоном, а отже районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування мають забезпечити якісне та своєчасне проведення акції.

Важливим моментом є те, що в рамках цього двомісячника в третю суботу квітня, а саме 17 квітня, відбудеться День довкілля,  тобто загальнодержавна толока.

Рекомендовано висвітлювати цю подію у засобах масової інформації та не забувати дотримуватись карантинних обмежень. Контроль за цими заходами буде здійснювати утворена при обласній адміністрації комісія, до якої будуть залучені працівники Департаменту ЖКГ та Департаменту екології, представники екологічної інспекції, служби автомобільних доріг, яка буде здійснювати моніторинг результатів проведеної роботи.