06.04.2021

Селекторна нарада з губернатором актуальні питання сьогодення

6 квітня під головуванням Сергія Гриневецького пройшла селекторна нарада, в якій взяли участь представники від Білгород-Дністровського району.

Розглядалось актуальне питання про податок на доходи фізичних осіб як основне джерело наповнення місцевих бюджетів, з якого доповіла Юлія Шадевська, начальник Головного управління Державної податкової служби в Одеській області. Доповідач зазначила, що приділяється особлива увага наповненості місцевих бюджетів. Загальною сумою податків і зборів, зібраних на території Одеської області, майже половина зараховані до місцевих бюджетів. Також зазначила, що надходження до місцевих бюджетів у 2020 році зросли на 6,5%. Основне бюджетне правомочне джерело, за рахунок якого майже на 60% наповнюється місцевий бюджет, є податок на доходи фізичних осіб, а на обліку станом на 01.01.2021 року перебуває 126 тис. підприємців. В Одеському регіоні середній рівень заробітної плати менше ніж по Україні. Юлія Шадевська зазначила, що з метою збільшення рівня надходжень податків до місцевих бюджетів необхідно постійно проводити роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання щодо сплати податків та зборів за основними напрямками, зокрема з наступними категоріями: суб’єктами господарювання, які здійснюють господарську діяльність на території громади та не виконують обов’язок щодо сплати ПДФО, суб’єктами господарювання, які орендують у громадян земельні частки, паї з визначеним загальною площею орендованої землі  та розміром орендної плати.

Наступне питання про стан виконання Одеською обласною державною адміністрацією та районними державними адміністраціями Одеської області Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» висвітлила Ольга Полторак, т.в.о. начальника управління комунікацій та інформаційної політики обласної державної адміністрації.

Ще одним актуальним питанням було обговорення заходів, які відбудуться в рамках щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» в Одеській області. Директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Антон Шалигайло зазначив та акцентував увагу, що саме у третю суботу квітня, а саме 17 квітня, у всій Одеській області та Україні буде проходити дана акція.