14.09.2021

Як отримати реабілітаційні послуги для дитини з інвалідністю?

        Реабілітація дітей з інвалідністю один з Пріоритетних напрямків в роботі органів соціального захисту населення.

            Державою гарантується відшкодування вартості реабілітаційних заходів, отриманих дитиною з інвалідністю в реабілітаційній установі.

             Станом на 01 вересня 2021 року на обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації для отримання реабілітаційних послуг перебувають 37 дітей з інвалідністю. В 2021 році на реабілітацію дітей з інвалідністю в реабілітаційних центрах України для Білгород Дністровського району передбачено 173 тис. гривень.

            За кошти, передбачені бюджетною програмою, планується направити на реабілітацію 8 дітей з інвалідністю.

            Гранична вартість реабілітаційних заходів, що відшкодовуються за рахунок коштів державного бюджету, для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня становить 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

            Сума може бути використана, як за один курс реабілітації, так і за декілька, виходячи з індивідуальних потреб дитини. В залежності від потреби надання послуг може проводитися як у стаціонарі реабілітаційної установи, так і амбулаторно.

              Слід зазначити, що до вартості реабілітаційних послуг, може бути врахована вартість надання реабілітаційною установою послуг проживання та харчування дитини та одного з батьків чи її законного представника, якій супроводжує дитину на реабілітацію, однак вона не повинна перевищувати 40 відсотків граничної вартості.

            Реабілітаційна установа, в якій буде проводитись реабілітація, обирається батьками, відповідно до медичних показань дитини.

            Перелік реабілітаційних центрів налічує 106 установ за різними нозологіями захворювань, у тому числі з ураженням центральної і периферичної нервової системи (зокрема дітям з дитячим церебральним паралічем), опорно – рухового апарату, внутрішніх органів.

            З переліком реабілітаційних установ можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Фонду соціальногоз ахисту (https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej/perelik-reabilitacijnih-ustanov).

            Для взяття на облік, щодо забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає заяву з необхідним пакетом документів безпосередньо в територіальній громаді:

 -до відділу соціального захисту населення відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;

- уповноважених осіб старостинських округів;

 - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у раз іїх створення).

              В територіальних громадах, до складу яких увійшли села та селища Білгород – Дністровського району, заяви з необхідним пакетом документів для отримання реабілітаційних послуг приймаються управлінням соціального захисту населення Білгород –Дністровської районної державної адміністрації виключно після формування електронної справи.

              До заяви додаються наступні документи:

  1. паспорт громадянина України дитини, одного з її батьків (законного представника) та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

2.  індивідуальну програму реабілітації із зазначенням проходження реабілітаційних послуг, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

3.  виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о);

4. реєстраційні номери платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника).

            Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника для постановки на облік вважається дата подання заяви з документами.

Для отримання більш детальної інформації рекомендуємо звернутися до управління соціального захисту населення Білгород – Дністровської районної державної адміністрації за телефоном (04849) 22514 .