30.03.2019

Альтернативи НАТО та ЄС для України немає - Президент

Альтернативи НАТО та ЄС для України немає - Президент 

 

 

Президент України Петро Порошенко наголошує, що для України немає іншої альтернативи розвитку, ніж повноправне членство в Євросоюзі та НАТО. В ефірі телеканалу «Україна» на запитання як він переконає тих українців, хто проти вступу країни до цих союзів, Глава держави зауважив, що й досі «існують штампи комуністичної пропаганди, коли з НАТО намагалися зробити ворога». «Або люди просто ще необізнані, або мають неточну інформацію», - додав він.

«Європейський Союз – це є система верховенства права, система захисту прав і свобод громадян, включаючи свободу слова, вільне волевиявлення громадян під час виборів. В першу чергу – це рівень життя. Якщо ви порівняєте рівень життя в країнах ЄС і рівень життя в країнах так званої російської зони впливу, візьміть або Придністров’є, або окупований Донбас, окупований Крим, або Осетію чи Абхазію. Сьогодні різниця в десятки разів. Тому саме рух до Євросоюзу забезпечить і розвиток особистості, і розвиток держави, і відповідний рівень життя і демократію», - зазначив Петро Порошенко.

Коментуючи перспективи вступу до НАТО, Президент наголосив на важливості захисту суверенітету і незалежності держави.

«Країни – найбільші військові машини світу об’єдналися. Скоро НАТО виповниться 70 років. За ці 70 років ми не бачили жодного випадку, щоб комусь з членів Альянсу хтось загрожував. А коли РФ зруйнувала післявоєнну систему безпеки, окупувала Крим і Донбас, Україна не має альтернативи вступу в НАТО», - наголосив Глава держави.

При цьому він підкреслив, що НАТО – це не лише безпека на кордонах, це не лише мир і повернення наших хлопців додому, а це ще й безпека на українських вулицях, реформована поліція, реформа СБУ, Нацгвардії, цивільний контроль за діяльністю правоохоронних органів. «Можна додати безліч аргументів, щоб пояснити – альтернативи цьому не існує», - додав він.

Президент нагадав, що за його ініціативи Верховна Рада України ухвалила зміни до Конституції України, що зобов’язують усі гілки влади підготувати та забезпечити  відповідність України критеріям членства в ЄС та НАТО.